nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Krušnohorský Schengen

Silvestr jsem opět trávil s přáteli a tentokráte se naším útočištěm stala obec v západních Čechách – Hora Svaté Kateřiny. Super místo, kde se skutečně zastavil čas – dokonce i v mobilu. Jediný operátor, který se podařilo v mobilu nahonit byl německý Voda*one DE čímž mi odpadla starost psát komukoliv novoroční přející SMSky přes roaming. Prostě skvělé :-)

Wiki Hora Svaté Kateřinyhttp://cs.wiki­pedia.org/…ate­%C5%99iny

Vesnička leží poblíž hranic s Německem a tak jsme si řekli, když už máme brány EU otevřené, což to takhle nezkusit. Bude střelba? Budou na nás divně zírat? Jaké to vlastně bude?

Hraniční přechod – Deutschneudorf

Hraniční přechod Deutschneudorf

Hraniční přechod Deutschneudorf

Pravda je taková, že zde leží dvě malé obce poblíž sebe. Na německé straně Deutschneudorf a na české Nová ves v Horách. Rozdíl je ale patrný již na první pohled. Zejména co se týče staveb. Jsou to takoví dva nevlastní bratři – bohatý a chudý. Rozdíl platů občanů na několika metrech je skutečně veliký. Ale což. Jednou jistě bude lépe :-)

GPS: 50°36'6.739"N, 13°27'48.148"E (Mapy.cz)

Hraniční přechod Deutschneudorf

Hraniční přechod Deutschneudorf

Zde je taková malá zajímavost. Potok tvoří státní hranici, ale aby se nehádali, kde že je ta polovina, tak ji přesně vymezili betonovou zídkou. Vpravo plují české štiky, vlevo německé mřeňky :-)
nebo je to naopak? Obě vody se znovu potkají až po dlouhých dvě stě metrech odloučení.

Jinak bych řekl, že je to taková normální německá vesnička, kde byl cítit vánoční klid – výzdoba zde byla skromná a sněhu stejně jako v Čechách. Jinak tento region jistě stojí za pozdější prozkoumání. Z Hory Svaté Kateřiny startuje lyžařská magistrála, která severně směřuje podél hranic cca 50km až do obce Moldava. Dále je zde pro nechodící Pražáky automobilový okruh – jedná se o značenou automobilovou trasu vedoucí přes zajímavá místa.

PS: hranic jsem za svůj život překročil již několik, ale to víte, člověk si to přeci jen chce udělat takové zajímavější…

Blog: Sem tam...
Témata: Schengen, Česko
Názory k zápisku: zatím žádné
17.1.2008 14:31
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 14.15
Co je to karma a jak funguje?


Diskuse k zápisku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky

TOPlist