nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rusko-Estonsko-Finsko - Den jedenáctý

Den jedenáctý, středa, 30.7.2008

Liiva, Tallinn, Helsinky (Finsko)

dsc-6505-sm

Sluníčko nám suší spacák a prohřívá těla. Snídáme nalezené brambory a gulášovku. Poté balíme vybavení, tak jako každé ráno a jdeme do vesničky. Tam si prohlížíme kostelík ze 13. století, který je zajímavý tím, že po rekonstrukci spadlé střechy už nestavěli znovu věžičku, ale kostelní zvon umístily před kostel. Na stěnách je tu a tam zřetelná kresba a nebo místo kde nějaká kresba byla. Na to že byl nějakou dobu bez střechy je to zázrak.

dsc-6604-sm

Čekáme na autobus do Tallinnu, který nám úspěšně nezastavuje. Asi má zpoždění a tak jenom projíždí. Tak opět stopujem. Do přístavu je to jenom pár kilometrů, ale šetříme nohy. Berou nás nějací dva mladí kluci. Kupujeme lístek na trajekt a po chvíly se můžeme nalodit. Bohužel v tomhle trajektu žádný autobus nejede a tak na druhé straně čekáme na další.

Dalším trajektem přijíždí konečně nějaký autobus, ale prakticky tady jezdí jenom autobusy ostrov-Tallinn a zpět. Má volná místa a tak nastupujeme.

Jelikož je už celkem pozdě, Tallinnem rychle procházíme do přístavu. Nejdříve se ptáme u Viking line, ale je to drahý, tak zkoušíme informace a tam nám milá slečna poskytuje takový časový plán, kdy který trajekt vyráží a jaká je jeho cena. No stejně to bude drahý. 436 EEK na osobu. Nejlevnější trajekt je ráno. Ale to se nám čekat nechce. Máme hodinu a půl na nalodění. Helča jde kupovat ještě nějaký jídlo na cestu.

dsc-6616-sm

Superstar je obrovský skandinávský trajekt. 9 patrová loď. Fakt paráda. Procházíme to tam úplně všechno a fotím si co se dá. Akorát jsem si zapoměl vyfotit ten plánek lodi. Škoda. Sledujeme vyplutí. Po otáčce v přístavu na širé moře zapíná všechny motory a nabíráme plnou rychlost. Sviští to teda fakt rychle. Sedám si do restaurace, protože jsem tam našel zašitou zásuvku a nabíjím baterku do foťáku. Pro jistotu. Jedna už je skoro vybitá a druhá je v půlce. Asi by to i vydrželi, tyhle nové články do Nikonu D80 maj velkou výdrž a foťák není nikterak energeticky náročný.

Za dvě hodinky jsme v Helsinkách. Vystupujeme a jdeme nočním městem na autobusové nádraží, které je nové, moderní a v podzemí. Tam přečkáváme noc. Nejsme sami.

Blog: Radek na cestách
Téma: Rusko-Estonsko-Finsko 2008
Názory k zápisku: celkem 1 (poslední 8.8.2015 21:57)
2.10.2008 10:31
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 8.85
Co je to karma a jak funguje?

Galerie k zápisku

dsc-6505-sm
dsc-6505-sm
dsc-6604-sm
dsc-6604-sm
dsc-6616-sm
dsc-6616-sm
 


Diskuse k zápisku

 NadpisVloženoAutor
Cestina place 8.8.2015 21:57 Mike
TOPlist