nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rusko-Estonsko-Finsko - Den devátý

Den devátý, pondělí, 28.7.2008

Võsu-Rakvere-Tallinn-Kuressaare (ostrov Saaremaa)

dsc-6272-small

Ráno vaříme jídlo, balíme, jdu se vysprchovat a jdeme městem kolem pláží najít autobus do Rakvere. Pláže jsou v tuto ranní hodinu prázdné. Na autobusouvou zastávku přicházíme akorát včas, autobus přijíždí během 15 minut. Další ani nevím, protože jsem nikde neviděl něco jako jízdní řád. V Rakvere kupujeme lístky do Tallinnu a dál do Kuressaare. Máme teď hodinu a půl čas a tak si jdeme prohlédnout starý hrad.

dsc-6290-small

Je to vcelku zachovalá zřícenina, která je velmi pěkně zrekonstruovaná (náznak living history či spíše Archeoskanzenu), na nádvoří je kolbiště, kovárna, hospoda, řemesla, zvířata, místnosti jsou vybavené. Zde jak je vidět že se dotace z EU velmi dobře využily. Jen tu novou plechovou střechu mohly ještě něčím zakrýt, když už teda zvolily plech. Bohužel není moc času si to projít detailně.

dsc-6306-small

Na autobus přicházíme na poslední chvíly. Máme 5 minut. Nastupujeme a hurá směr Saaremaa. Teda nejdříve směr Tallinn, kde samozřejmě nevychytáváme přesedání a místo na lodění na další autobus jdeme nakupovat zásoby potravin a autobus nám o minutu ujíždí. Naštěstí v dalším volná místa jsou, jen si holt musíme koupit novou jízdenku. Na ostrov se jede trajektem, který pendluje asi v půl až třičtvrtě hodinových intervalech. Z paluby sleduji dění v minipřístavu. Vedle akorát nakládají velkou nákladní loď kamením, přijíždí tam jedno auto za druhým. Docela by mě zajímalo jak dlouho trvá naložení takového kolosu.

dsc-6338-small

Po vylodění pokračujeme autbusem do Kurosaare, střediska ostrova. Cestou mijíme starý kostelík bez věže, zvon má umístěný venku za kostelíkem. Zajímavé. V průvodci jsem o tom cosi četl, ale už to nemůžu najít. V Kurosaare vystupujeme a jdeme směrem k biskupskému hradu. Zatím si ho prohlížíme z venku v zapadajícím slunci. Jdeme si nějaký hezký flek na noc. Dnes už nic nepodniknem. Usínáme kousek mimo pláž a město.

30.9.2008 10:39
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 7.59
Co je to karma a jak funguje?

Galerie k zápisku

dsc-6272-small
dsc-6272-small
dsc-6290-small
dsc-6290-small
dsc-6306-small
dsc-6306-small
dsc-6338-small
dsc-6338-small


Diskuse k zápisku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky

TOPlist