nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rusko-Estonsko-Finsko - Den desátý

Den desátý, úterý, 29.7.2008

Kurosaare, Liiva (ostrov Muhu)

dsc-6374-small

Ráno jsou mraky a nad Estonskem zřejmě prší. Nám se to však vyhýbá. Vaříme čaj, snídáme vánočku. Poté balíme a jdeme podél pláže ke hradu. Biskupský hrad si prohlížíme z venku, dovnitř se mi moc nechce. Ve městě v informačním centru bereme letáky a jdeme zpět na pláž. Tady v okolí města toho moc není, pouze dvě několikakilometrové turistické stezky, ale to je klasika stezky lesem. Takže dneska to vypadá na odpočinek a slunění na pláži. Odpoledne jdeme na výpadovku chytit stopa. Jdeme až za město, kde je podél silnice trasa pro in-line bruslaře. Zastavit nějaké auto se nám daří ale asi až po hodině. Bere nás nějaký Estonec, co neumí moc anglicky. Takřka vůbec. Ale to nám nevadí, hlavně že ví co je to Muhu a kam to chceme. Míříme na maličký ostrov, který si projdeme pěšky. Na šířku má pouze 10km, uvidíme vesničky a dojdeme až do přístavu.

dsc-6448-sm

Autostop nás vysazuje přímo u Stonehange. Akorát tam nic není, jen vysoké valy zarostlé ještě vyšší trávou a jednoduchá informační tabulka, co se zde nalezlo a z jaké doby. K tomu pár starých černobílých fotografií z nějaké oslavy. Jdeme dál, fotíme větrný mlýn u kterého je nějaká pštrosí farmička s domácím obchůdkem, který ale stejně prodává masově vyrobené výrobky určitě z číny. Narazit na něco typicky Estonského je velký problém. Po dvou hodinkách chůze po silnici dorážíme do Liivy. Zde nakonec asi končíme, jelikož k přístavu je to ještě kus cesty a už se stmívá. Odbočujeme ke kostelíku.

dsc-6460-sm

Bohužel už je zavřený, ale to se dalo čekat takhle navečer. Raději budeme nocovat za vesnicí i když mě je to celkem jedno, já se klidně položím v autobusové zastávce na lavičku. V noci asi trochu sprchlo, nebo byla rosa, protože mám vlhký spacák a je mi zima. Usilovně vyhlížím sluníčko.

1.10.2008 10:31
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 7.62
Co je to karma a jak funguje?

Galerie k zápisku

dsc-6374-small
dsc-6374-small
dsc-6387-sm
dsc-6387-sm
dsc-6448-sm
dsc-6448-sm
dsc-6460-sm
dsc-6460-sm


Diskuse k zápisku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky

TOPlist