nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Psací stroj není technologií minulosti

Předpokládám, že v každé domácnosti již kraluje moderní PC. Pokud ještě někdo přeci jen tento historický artefakt vlastní, pravděpodobně je pečlivě uschován a mnohdy snad i zapomenut. Jestli se ale rozhodnete navštívit Írán, budete muset prozkoumat vzdálené kouty svých bytů a tuto nepostradatelnou součást minulosti nalézt. Vízum do této země, je možné vyplnit totiž pouze na psacím stroji.

Samozřejmě lze využít i technologií moderních. Formuláře naskenovat a pokusit se převést je do formátu, kdy je možné vpisovat text. Já se o to pokusil v jedné PC firmě, ale neuspěl jsem. Takže nezbylo nic jiného, než zapůjčit psací stroj od svých rodičů a pustit se do činnosti vzdálené jako hluboký středověk.

Což o to, datlovat jsem ještě nezapomněl, ale co jsem si neuvědomil, že podržení mezerníku pro plynulý posun kurzoru zde nefunguje. Prostě musíte mačkat a mačkat…až se domačkáte kam potřebujete.

Další zajímavostí je skutečnost, že formulář se vyplňuje od zadní strany. Jak je zvykem v arabském světě. Také se připravte na to, že nikoho nezajímá jak se jmenuje Vaše matka, ale jméno otce důležité je. Mojí mámu to náležitě rozlítilo, jaká je to prý diskriminace. No, ještě není očividně připravena na zavedení šaría v našich zeměpisných šířkách.

Taky není dobré se zmínit, že jednou ze zemí, které jste již navštívili, je Izrael. To není právě největší kámoš Íránu. Asi bych nezmiňoval ani fakt, že tam chcete pracovat jako žurnalista, nebo se stýkat s nějakými cizinci. Možná by jste vízum dostali i tak, ale já to neriskoval.

Fakt docela dobré je, že formulář musíte vyplnit třikrát. To není marné moci do svého životopisu uvést, že zvládáte i psaní na stroji. Není nad to, moci na sebe dnes upozornit nečím, co druzí prostě neumí. Takže uvažujte o Íránu, pomůže Vám to získat soft skills, kterými jste doposud nevládli.

22.4.2007 09:06
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 11.16
Co je to karma a jak funguje?


Diskuse k zápisku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky

TOPlist