nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

O Persii v Českém rozhlase

Zvenku je to celkem zajímavá budova v klidném a tichém prostředí pražského Karlína. Jen malá tabulka na vstupních dveřích dává znát, že dosah jejího vlivu dalece přesahuje obvodové zdi. Český rozhlas, stanice Region.

Tak zde včera od 14.00 proběhl první z několika rozhlasových rozhovorů, které jsou součástí mé snahy dostat nějaké informace o mé cestě do Íránu do povědomí ostatních lidí. Přivítala mne sympatická paní redaktorka Vondráková a netrvalo ani tak dlouho a už jsem se přesunul do vysílacího studia.

Zde mne převzal do péče mladý moderátor, se kterým jsme po pár úvodních informacích o mé cestě spustili živé půlhodinové vysílání. Není to tak hrozné. Kdyby si měl člověk stoupnout před množství lidí, asi by měl trému, ale ve studiu koukáte více méně do zdi, popřípadě na moderátora, takže je to v podstatě přátelský rozhovor dvou lidí.

Celé to bylo postaveno na 4–5 kratších vstupech, které byly prokládány písničkami, takže než se člověk nadál, byl vlastně konec. A to mi bylo líto, protože jsem vlastně ani nestačil povědět nejen všechno, co jsem měl na srdci, ale především to hlavní. Víc vysvětlit proč vlastně cestuji a proč se chystám do Íránu.

Ještě než jsme se po vysílání rozloučili, byl jsem moderátorem pro štěstí popliván a domluvili jsme se, že po návratu uskutečníme další rozhovor a tentokrát o tom, jaké to tam vlastně bylo. Což si vlastně nedovedu představit, protože to už se do půl hodiny vůbec nevejdeme. Ale člověk musí být vděčný alespoň za to málo, které ma k dipozici.

8.5.2007 13:38
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 12.08
Co je to karma a jak funguje?


Diskuse k zápisku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky

TOPlist