nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Město heren

Během našeho pobytu v New Yorku, se rovněž vydáváme na výlet do Atlantic City. Nastupujeme do autobusu, projíždíme Lincolnovým tunelem pod Hudsonem a vyjíždíme ven z města. Asi po třech hodinách jízdy po šestiproudé dálnici, přijíždíme na pobřeží Atlantického oceánu. Autobus zastavuje před bránou u drátěného plotu, kterým je celé Atlantic City obehnáno. Toto „Las Vegas východního pobřeží“, je komplex plný hotelů, heren, restaurací a obchodů. Lidé do města jezdí za vidinou rychlého zbohatnutí. Jako každý návštěvník města i my u brány dostáváme šek na šestnáct dolarů, jako základ do hry. Tak jako všichni i my musíme ve městě pobýt minimálně šest hodin.

Cinkající automaty

USA, Atlantic City, pobřežní promenáda

USA, Atlantic City, pobřežní promenáda

Autobus přijíždí do podzemní stanice. Vystupujeme, vycházíme po schodišti a ocitáme se na chodníku u dlouhé řady vysokých hotelů stojících podél pobřeží oceánu. Nábřeží je lemováno širokou dřevěnou, pět kilometrů dlouhou promenádou, po které korzují návštěvníci města. Vcházíme do jednoho z hotelů. V jeho přízemí , stejně jako v ostatních hotelech, je herna. Hoteloví hosté, kteří jsou vesměs hráči, tak vůbec nemusí opustit hotel. Sjedou výtahem do herny a mohou se oddávat svojí hráčské vášni. Herna je plná hracích automatů, které stojí v předlouhých řadách jeden vedle druhého. Procházíme mezi řadami automatů, občas slyšíme zvuk zvonku a cinkot mincí padajících při výhře z automatu. Pozorujeme hráče, jak se zaujetím vhazují do strojů čtvrt nebo půl dolarové mince. Téměř všechny automaty v herně jsou obsazené. Překvapuje nás, že většinu hráčů tvoří senioři. Jsou to důchodci, kteří zde při hře tráví svůj volný čas.

Přicházíme k jedné pokladně, kterých je zde celá řada. Hráči v nich mění peníze na drobné do hry a ti šťastnější pak svoji výhru zase na papírové peníze. Rozměňujeme své šeky, které jsme dostali při příjezdu, na mince a vrháme se do víru hazardu. Nalézáme si volný automat. Vhazujeme postupně mince do stroje. Automat na nás bliká barevnými světly. Na displeji na čelní straně stroje naskakují čísla a z automatu se ozývají různé zvuky. Jen ten zvonek, oznamující výhru, se ne a ne rozcinkat. Zakrátko automat spolykal všechny naše mince. Bohužel jsme nic nevyhráli. Nevadí, můžeme však říci, že jsme si zahráli v herně v Atlantic City. Končíme s hrou a vydáváme se na prohlídku vyšších pater herny. Výtahem vyjíždíme do velikého sálu v prvním patře. Zastavujeme se u stolu na ruletu. Pozorujeme krupiéra jak vhazuje kuličku na rotující disk s čísly. Hráči kolem stolů napjatě sledují jaké číslo padne. Pak míjíme zelené karetní stolky, u kterých sedí hráči s kartami v ruce. Před každým z nich leží na stole hromádka žetonů. Opodál procházíme kolem stolů s mantinely, na kterých se hrají kostky. Hráč bere kostky do ruky, poplivá je pro štěstí a hází je se soustředěným výrazem na stůl. Na stěnách sálu visí veliké fotografie šťastlivců, kteří v této herně dosáhli rekordních výher. Prohlížíme si fotografie smějících se výherců. Na každé takové fotografii je uvedena i výše výhry. Nejvyšší částka, kterou na fotografiích vidíme, je osmdesát tisíc dolarů. Pozorovat hráče nás již nebaví a tak vycházíme ven z herny a vydáváme se na procházku podél pobřeží.

Kráčíme po promenádě a pozorujeme Atlantic. Jeho asi metr vysoké vlny doráží na břeh, na kterém leží množství škeblí, velkých asi jako dlaň. Tady je, na rozdíl od turistů v přímořských letoviscích, nikdo nesbírá. Minimální doba našeho setrvání ve městě se pomalu naplňuje. Odcházíme do podzemního autobusového terminálu, kam v určenou dobu přijíždí náš autobus. Nasedáme do něj a odjíždíme z města heren zpátky do New Yorku. Cestou si říkáme, že příště na ty blikající stroje určitě vyzrajeme.

Blog: Poznámky z cest
Téma: USA
Názory k zápisku: zatím žádné
5.5.2009 21:13
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 17.61
Co je to karma a jak funguje?

Galerie k zápisku

USA, Atlantic City
USA, Atlantic City
USA, Atlantic City, pobřežní promenáda
USA, Atlantic City, pobřežní promenáda


Diskuse k zápisku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky

TOPlist