nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Za Tomem Sawyerem do Mompósu

Teda, aspoň podle toho, co píšou v Lonely Planet…

Naše cesta začala v podstatě už v San Gilu, kde Honzovi nějakej chlapík poradil, že máme jet do Barrancy a tam nasednou na loď, která nás doveze až do Momposu. Že tam nejezdí turisti a že je to chévere.

O Mompósu napsal Lonely Planet, že je to městečko jako z románu Jih proti severu nebo Dobrodružství Toma Sawyera. Opět bych pochyboval, že tam autor vůbec byl. V každým případě je to městečko, které má nejlepší časy za sebou (dávno za sebou), ale pořád má spoustu příjemné atmosféry. Zmínka v Lonely Planet z něj časem udělá řádnou turistickou atrakcí.

sg105677

Cesta z Barrancy začala v 8:45, kdy jsme přišli do přístavu a místo očekávané velké lodi jsme uviděli… Honza to nazval autobus a ono to docela sedí. Místa u okýnek byla obsažena a tak jsme se museli vejít na lavice uprostřed loďky. Sedělo se v řadách po čtyřech lidech, s místem pro tři. Vyhlídka na šest hodin se zdála pekelná.

Naštěstí se asi po dvaceti minutách zastavilo v prvním přístávku a velká část lidí vystoupila. Já zabral místo u okna, později se propracoval o řadu dál, kde byl otevřený prostor a mohl jsem tak plně vychutnávat jízdu po řece takovou, řekl bych kultivovanou džunglí s občasnýma menšíma, či většíma osadama.

Loď byla obyčejná, laminátová s obrovským motorem, který ji hnal nečekanou rychlosti vpřed. Jen při přistávacích manévrech jsem měl strach, že se převrátíme a pomáhal dělat náklony.

sg105678

Nedojeli jsme až do Mompósu, ale jen do El Banco, rušného přístavu, kde nás každej otravoval a my byli rádi, když jsme se dostali do pickupa, místního způsobu hromadné dopravy. Do Mompósu zbývalo asi 80 km (a dvě hodiny po nezpevněné cestě).

Mompós sám o sobě je úžasné živé a horké město, kde si večer všichni vytáhnou houpací křeslo před dům a jen tak relaxují, povídají. Mladí, staří.

Blog: Pokusný králík
Témata: Jižní Amerika, Cesta do Kolumbie 2008
Názory k zápisku: celkem 1 (poslední 17.7.2008 17:29)
14.7.2008 14:40
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 10.18
Co je to karma a jak funguje?


Diskuse k zápisku

 NadpisVloženoAutor
MHD 17.7.2008 17:29 CicCak
TOPlist