nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

La Playa Blanca

Konečné jsem zažil ten správný Karibik. Na několikátý pokus se to podařilo…

Po bahenich lázních, kdy jsem se jen zběžně umyl v rybníků, jsem se na Playa Blanca docala těšil.

Cesta z Cartageny může být buď jednoduchá, lodí, za 20 tis COL (asi 180 Kč) nebo trtnitá, místníma autobusama do PASACABALLOS, pak na lodičce přes řeku, pak dalším z několika typu hromadné dopravy do SANTA ANA a do La PLAYA BLANCA.

Samozřejmě jsem si vybral cestu trnitější, v očekávání více zábavy za méně peněz. Nevím, jak na lodi, ale cestou jsem se opravdu bavil. Obzvlášť na motorce, protože poslední autobus jsem už prošvihl. Měl jsem že začátku trochu strach, ale jeli jsme v průměru 20 Km za hodinu, terén a stroj víc neumožňovali. Víc bych asi ani s batohem, foťákem a pětilitrovým pytlem vody nezvládl.

Příjezd na pláž byl super. Z ničeho nic jsem byl v Karibiku. Bílá pláž, palmy, chýše a usměvaví černoši. Chyběla mi jen trocha z repertoáru Boba Mareleyho.

Karibik

Konečně správný pocit Karibiku.

Ubytoval jsem se v jedné houpací sítí a šel se potápět. Ke správnému Karibiku patří i spousta barevných rybiček. Neměl jsem ploutve a tak jsem docela uvítal, že korálový útes byl asi jen metr a půl pod hladinou. Jen tak jsem si proplouval a pálil žádá na sluníčku.

Karibik

…i když přes den se tu nahromadí docela hodně výletníků z Cartageny…

Playa Blanca – Bílá pláž, je sice jen 45 minut lodi od Cartageni a má přístup po souši, přesto je to téměř zapomenutý ráj. Během dne se jedna část náplní výletníky, kteří však ve čtyři hodiny odpoledne zmizí a zůstane jen pár turistů v chýších a v hamakach. Díky denním turistům je na pláži alespoň nějaká infrastruktura, dá se koupit jídlo a pití, a tak vůbec. Samoty si člověk může užívat dosyta. Zrovna tak teplý vody a teplého vzduchu, dvacet čtyři hodin denně.

Karibik

..a výletnic z Cartageny…

Karibik

Pojízdná prodejna mořských jídel.

Karibik

…stačí jen popojít po pláži kousek dál a jste sami.

Blog: Pokusný králík
Témata: Jižní Amerika, Cesta do Kolumbie 2008
Názory k zápisku: celkem 2 (poslední 25.7.2008 03:49)
22.7.2008 21:03
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 15.32
Co je to karma a jak funguje?


Diskuse k zápisku

 NadpisVloženoAutor
Karibik... 23.7.2008 21:39 Honza
Re: Karibik... 25.7.2008 03:49 Tomáš
TOPlist