nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

You missed that flight

Zvládnout let z Prahy do San José v Kostarice, kde mi za týden začíná studium, v dnešní době a pro dospělého člověka, řekli byste, není problém. Jenže jako obvykle, nic není tak jednoduché jak se zdá.

Ráno v pondělí jsem dorazil na ruzyňské letiště s dvouhodinovým předstihem, čas odletu 10:15. Dostatek času na check-in, prohlídku vystavených panorámat, poslední telefonáty na rozloučenou, zevlování, prohlídku letušek. Ale byl to podvod, ty opravdu hezký letušky byly jen u odbavování zavazadel, jakmile jsem prošel scanerem a nemohl zpátky, zmizely.

Na rovinu, chtěl jsem přijet až na devátou, ale kvůli radám kamarádů jsem musel vstávat v úplně nekřesťanskou hodinu. Čestně, byl jsem ještě radši, že jsem si nemusel jít vyzvednout novou kreditku v devět na Dejvice, jak jsem původěe plánoval. Byl jsem naštěstí tak chytrý, abych aspoň poslouchal, když mi někdo moudřejší radí. Takže díky :-D Dali mi letenky jen do Newarku, kde jsem si měl obstarat další a přenést zavazadla.

Probudilo mě zašustění pneumatik na asfaltu frakfurtského letiště. Protáhl jsem si nohy, prolezl obchůdky, zevloval. Za hodinu odbavení na další bráně, tentokrát do většího airbusu 340. Vzadu byly ještě volné řady sedadel, kam jsem se přesunul. Vzhledem k délce letu to byla docela úleva. Lufthansa držela svůj klasický standard, jídlo opravdu chutnalo, a pití bylo v ceně. Žízeň jsem zahnal flaškou piva, učení španělského jazyka podpořil sklenkou červeného vína a na trávení přidal skleničku (no spíš skleničky) whisky. Nabízených služeb se prostě muselo využít.

Doteď, jak jste mohli zjistit, šlo všechno podle plánu, skoro až moc pěkně. A taky se to mělo totálně posrat.

Přiloudal jsem se na celní kontrolu. Přece nebudu spěchat, let už mám přece jistý. Odnesl jsem si bagáž na recheck-in. Letišták povzbudivě navigoval: „Costa Rica? There, follow that girls“. No aspoň doufám, že ty holčiny to stihly. Chvilka hledání správného terminálu,do odletu už zbývá jen 40 minut. V klidu, v pohodě se ptám místní oficírky, kde bych sehnal letenku na svůj let. ‚What flight? To Costa Rica. You missed that flight. What!!!‘ Nejdřív jsem se klidně usmíval, a vysvětloval, že to byl jen přestup a letadlo letělo až za půl hodiny, tak v čem že byl problém. Potom už jsem se snažil vysvětlit , že jsem se tam ani dřív dostat nemohl. Žádná pomoc, smůla. Musel jsem se teprve do letu přihlásit, což jsem automaticky čekal od Lufthansy, už když jsem ráno nastupoval v Praze. Paní se snažila, seč mohla, ale všechna místa byla plná. Bomba !! „To mi fakt scházelo.“ „Musíte se přebookovat na další let, ve čtvrtek nebo pátek.“ „COOOO?“ Prý kvůli zuřící bouři byly lety do Kostariky odloženy. Hahaha. Už jsem to v sobě neudržel, to bylo fakt skvělý. Takže místo, abych se příští odpoledne opaloval v Kostarice, měl jsem v New Yorku čekat, až mi poletí nějaké zatracené příští letadlo. Venku bylo hnusně, že by to zabalil i čistokrevnej Skot. Nejteplejší vrstva oblečení co jsem měl, bylo tričko s dlouhým rukávem.

Takže tu teď sedím a čekám na ráno. Naštěstí mi zabookovali už zítřejší let, jak je to s tou bouří teda nevím. Zase ale nemám zapsaný žádný sedadlo, snad nebudou Škatulata hejbejte se.

A tak zítra Bienvenidos en Costa Rica!!!!! Doufám. A když ne, dostal jsem se aspoň napůl cesty, a to je lepší než nic ne :-D

Blog: Honzíkovy cesty
Názory k zápisku: celkem 1 (poslední 24.3.2011 23:14)
1.2.2011 01:17
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 21.09
Co je to karma a jak funguje?


Diskuse k zápisku

 NadpisVloženoAutor
To se čte samo. 24.3.2011 23:14 Karel Hanousek
TOPlist