nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory k zápisku: Zil Jezis v Indii? (aktualizovano: vysledek patrani-interwiew s lamou z Hemis)


Po stopach tajemneho svateho Issy…
V celem Kasmiru a zejmena Ladaku byl velmi znamy pribeh o svatem Issovi,svetci zidovseho puvodu, ktery mel jizvy na rukou a nohou od hrebu. Prisel pesky se svou matkou ktera zemrela v Pakistanu a dodnes je tam jeji hrobka.Jmenovala se Marie.


Počet příspěvků v diskusi celkem 70 (poslední 9.11.2009 21:12)

issa | nonik
14.6.2007 12:48 | Reagovat | Sbalit

cau dostal jsem se sem pres jitrni zemi pokud mi pamet slouzi, minimalne dva ci tri z apostolu dosli az do indie, kde zalozili krestanske sbory, dnesni tomasovy indicti krestane, je mozne ze sli i pres ladakh, kde je ten hrob jusuf afata. taky je mozne (pouze domnenka) ze frantisek z asisi nebyl prvni stigmatizovany, nektere stigmatizovane osoby (vetsinou nekatol. tradice) dochazeji k takovemu sepeti s osobou jezise, ze tak i mluvi,naposled jedna zena v indii. to vse mohlo vytvorit pribeh o issovi. ale jsou to jen me spekulace. jinak se drzim tradicniho pojeti. nonik

... | Anonym
18.6.2007 05:32 | Reagovat | Sbalit

Vzdyt vime jak to chodi,ne?nekde se neco stane,jiny neco prida,dalsi chce byt vic zajimavy a tak prida jeste vic… A pokud se nejade nekdo komu je uceni Jezise neprijemne,tak neni problem vytvorit lez ktere mnoho lidi rado uveri. Ono je v podstate jedno zda zil v Indii nebo ne,zda mel deti nebo nemel.Nic by se tim nemenilo. Ja jsem si z toho vzdy delal legraci kdyz to nekdo bral prilis vazne,napr.film Davinci kod,tak vzdy rikam ze vse je mozne,oba pribehy jsou pravdive,jen v bibli neni zminka o tom ze pote co Jezis vstoupil na nebesa,tak ho Otec sice pochvalil za spasu sveta,ale bohuzel nepoznal nejvetsi utrpeni a tak musi zpet na zem a vstoupit do svazku manzelskeho,pak teprve bude spasa dokonala…kdo vi jak to bylo….:)

Ježíšův pobyt v Indii | Jaroslav z České třebové
8.12.2008 12:58 | Reagovat | Sbalit

Historické záznamy hovořící o životě, duchovním učení, ukřížování a následném pobytu Ježíše pojednávají knižní publikace. Nikolaj Notovič- Neznámý život Ježíše Krista Holger Kersten- Ježíš žil v Indii, jeho utajený život před a po ukřížování. Jaromír Kozák- Životopis svatého Issy,

Ježíšův pobyt v Indii- Prěžil Ježíš popravu ukřížováním? | Jaroslav z České třebové
8.12.2008 21:00 | Reagovat | Sbalit

Přežil Ježíš římskou nesmírně bolestivou proceduru té doby často používanou a to popravu ukřížováním a existují pro tato tvrzení biblické i mimobiblické konkretní důkazy? V evangeliu podle Jana v 19.kap.28.-30.verš se uvádí následná smrt ukřížovaného Ježíše na veřejném popravišti Golgota nedaleko města Jeruzaléma v Palestině v 1.stol.n.l.,kde byl ukřížován společně se dvěma odsouzenými zločinci. Ukřížovaný Ježíš řekl, že žízní…na popravišti Golgota stála nádoba plná octa…na jeho žádost mu byla nabídnuta houba namočena do octa, která mu také byla následně podána řimskými vojáky podle evangelia sv.Lukáše 23.kap.36.verš k Ježíšovým ústům…Když Ježíš okusil octa, řekl, že je dokonáno a nakloniv hlavu skonal.

Jak je možné, že u ukřížovaného Ježíše, následovala zdánlivě okamžitá jeho smrt a to po jeho následném popožití tohoto údajného octa, jehož existenci římští vojáci na popravišti Golgota nejen strpěli, ale i byli ukřížovanému Ježíšovi nápomocni při jeho podání na kříž? Je nápadné, že se evangelium podle Jana zminuje o octovém nápoji tak, jako by právě za tímto účelem byl přinesen na místo popraviště. Byla to podle všeho část příprav, které měli plnit plán směřující k Ježíšově záchraně? Nepochybně ano… Nádoba plná octa…Rozhodně se nabízí oprávněná domněnka,že tento ocet, záhadný nápoj byl nepochybně tvořen kyselým vínem s přísadou značné dávky opia, což již bylo v 1.stol.n.l. mezi židy všeobecně známo a následně používáno. V oblasti Přední Asie byly již tehdy běžně používány různé omamné a tělesné bolesti tíšící prostředky a lečitelé je dovedně využívali k výrobě směsí, jejíž účinky byly vskutku mimořádné. Narkotický účinek opia je natolik silný, že může způsobit bezvědomí, v němž je člověk zbaven veškerého citu. Stála tam nádoba plná octa…Ocet sloužil jako povzbuzující prostředek s okamžitým efektem , které působí obdobně jako čichací soli. V Palestině byly římany i židy v 1.stol.n.l. často používány k oživení vysílených otroků na galejích. Zraněného a vyčerpaného člověka by přičichnutí k octu nebo jeho požití posílilo a dodalo by mu okamžitou dávku energie. Přesto jsou účinky v Ježíšově případě vylíčeny přávě opačně. Jakmile ukřižovaný Ježíš vdechne nebo ochutná houbu, vysloví svá poslední slova a dokoná.Taková reakce na ocet je fyziologicky nevysvětlitelná. Na druhé straně by taková reakce přesně odpovídala houbě, která nebyla nasáklá uvedeným octem, ale nějakým druhem uspávací drogy, například směsí opia či rulíku. Ale proč nabízet uspávací drogu, leda snad proto, že by takový úkon, jakož i celý průběh ukřižování představovaly součást důmyslné strategie, která měla vytvořit zdání Ježíšovy smrti, i když byl Ježíš ve skutečnosti stále naživu. Ukřižovanému Ježíšovi byl podán nejen nejlepší prostředek na ztišení bolesti, ale zároveň v takové dávce, že záhy ztratil vědomí, čímž visel na kříži jako mrtvý. Co říci na závěr…? Pokud by byl Ježíš na kříži skutečně několik okamžiků před smrtí udušením, byl by hlasitý výkřik před jeho smrtí, výslovně zmiňovaný třemi synoptickými evangelii, zhola nemožný. Dusící se odsouzenec by nanejvýš dokázal zachroptět. Ukřižovaný Ježíš však dokázal zvolat. V evangeliu podle Jana, 19. kap., 30. verš, se dočítáme, že když Ježíš okusil octa, řekl, že je dokonáno. A nakloniv hlavu skonal. Ukřižovaný Ježíš byl schopen pronést tato slova teprve když se právě napil uvedeného octa a ucítil, jak začíná působit jeho narkotizační účinek. Ukřižovaný Ježíš tato slova mohl vyslovit, protože nestál před branami smrti, nýbrž hlubokého, uměle navozeného bezvědomí.

Ježíšův pobyt v Indii- Kdo se podílel na Ježíšově záchraně? | Jaroslav z Ćeské Třebové
8.12.2008 22:54 | Reagovat | Sbalit

Evangelium podle Jana ve 3.kap.,1.-21.verš se uvádí, že mezi farizeji byl člověk jménem Nikodém, člen židovské rady a přední muž mezi Židy…ten přišel k Ježíšovi v noci. Následuje vzájemný rozhovor… Evangelium podle Jana v 7.kap.,51.-52.verš nás seznamuje s Nikodémovou veřejnou obhajobou Ježíše před velekněžími a farizeji se slovy zda-li odsoudí náš zákon někoho, aniž ho napřed vyslechne a zjistí, čeho se dopustil. Na závěr nás evangelium podle Jana informuje o tomto muži v 19.kap.,39.-42.verš, kde se uvádí, že přišel také Nikodém, který kdysi navštívil Ježíše v noci a přinesl asi 100 liber směsi myrhy a aloe… Evangelium podle Jana se zmiňuje v 19.kap.,38.-42.verš o Josefu z Arimatie, který byl Ježíšovým učedníkem, ale tajným…byl členem židovské rady, člověk dobrý a spravedlivý, který nesouhlasil s jejích rozhodnutí a činem…podle evangelia sv.Lukáše ve 23.kap.,50.-54.verš… který také očekával království Boží…podle evangelia sv. Marka v 15.kap.42.-46.verš…byl zámožným člověkem…podle evangelia sv. Matouše ve 27.kap.57.-60.verš.

Ježíšova hrobka ve Śrínagaru v Indii | Jaroslav z Ćeské Třebové
9.12.2008 17:42 | Reagovat | Sbalit

Holger Kersten ve své knižní publikaci- Ježíš žil v Indii, jeho utajený život před a po ukřížování na str.239 uvádí, že hrob proroka Juzy Asafa se dnes nachází uprostřed Starého města ve Šrínagaru, v Anzimaru ve čtvrti Khandžar. Budova, která byla později přestavěna na kamenné mauzoleum, se nazývá Rozabal nebo Rauza Bal. Slovem Rauza se označuje památník vysoce postavené osobnosti, šlechtice, zámožného člověka nebo světce. Budova je pravoúhlého půdorysu a je k ní přistavena malá vstupní hala. Nad vchodem do vlastní pohřební komory se nachází nápis, který oznamuje, že před mnoha staletími přišel Juz Asaf do údolí Kašmíru a jeho život byl určen k tomu, aby hlásal pravdu… Holger Kersten ve své knižní publikaci na str.240 nabízí čtenářům i podrobný plán Ježíšova hrobu s následným popisem, který je obsažen v 10.bodech.

Ježíšův pobyt v Indii- Dostupné knižní publikace | Jaroslav z Ćeské Třebové
9.12.2008 20:20 | Reagovat | Sbalit

Historicky doložené písemné záznamy pojednávající o Ježíšově indickém původu, o jeho duchovním učení a působení v Indii od svých 14.let-29.let, kdy se po 18.letech vrátil do Palestiny, kde po 3 roky vyučoval, o jeho ukřížování, jeho života v Indii až do své smrti v Kašmíru a jeho hrobce ve Śrínagaru-obsahují tyto dostupné knižní publikace, na které odkazuji čtenáře, pokud projeví svůj zájem se s těmito písemnými záznamy blíže seznámit….….….….… Nikolaj Notovič-Neznámý život Ježíše Krista….….….… Holger Kersten-Ježíš žil v Indii, jeho utajený život před a po ukřížování….…­.….….….….….….…­.….….. Holger Kersten-Manipulace s Bohem….….….…­.….….. Holger Kersten a Elmar R.Gruber-Ježíš nezemřel na kříži a poselství turínského plátna….….….…­.….….….… Holger Kersten a Elmar R.Gruber-Komplot s Ježíšem a pravda o zmrtvýchvst­ání….….….….….…­.….….….…... Andreas Faber-Kaiser-Ježíš zemřel v Kašmíru….….….… C.R.Potter-Ježíšova ztracená léta nalezena…

Re: Ježíšův pobyt v Indii- Dostupné knižní publikace | Jaroslav z Ćeské Třebové
9.12.2008 20:40 | Reagovat | Sbalit

Nakladatelství Avatar vydalo knižní publikaci-Životopis svatého Issy, tajemné svědectví o pobytu Ježíše nazaretského v Indii….….….…­.….….….….….…. Tento duchovní spis vychází z poznámek , které si zaznamenal Nikolaj Notovič při své návštěvě kláštera Hemis v Indii a kde mu byl tento Ježíšův životopis tehdy předčítán…..Jedná se o duchovní záznam nesmírné hodnoty… Tuto knižní publikaci přeložil a poznámkami opatřil Jaromír Kozák.

Re: Ježíšův pobyt v Indii- Dostupné knižní publikace | pariksa
5.6.2009 09:29 | Reagovat | Sbalit
Re: Ježíšův pobyt v Indii- Dostupné knižní publikace | miro
6.8.2009 21:43 | Reagovat | Sbalit

Věří-li někdo tomu, že Ježíš zemřel v Indii, tak je to jeho názor a pokud dojde k názoru opačnému, že tomu tak nebylo, tak chvála Bohu. Myslím si, že Ježíš nikoli že zemřel v Indii, ale myslím, že je stále živý a tudíž nemrtvý, tak se to jeví alespoň mému já. Modlit se k mrtole by totiž bylo poněkud nemístné :cool: Dále se domnívám, že tvrzení několika spisovatelů, cestovatelů není pro mne směrodatné a hodnotnější výpovědí je pro mne Písmo svaté a tedy Bible a vlastně veškěrý ucelený materiál včetně prvokřesťanských spisů, které vnímají Krista jako oslaveného, vzkříšeného Božího Syna, který seslal světu svědectví o Pravdě a Lásce, navzdory tomu, že svět upřednostňuje a upřednostňoval jiné hodnoty. Víra není tedy jen názor co kde kdo a jak, ale víra je životní přesvědčení, poznání a postoj, který je i hledáním vztahu k lidem i Bohu. Můj názor je takový, že pokud bych věřil že Ježíš zemřel v Indii, tak za chvíli mohu věřit tomu, že existuje lochneska,yetti, zelení mužíčkové a plejáďané či klekánice. A to z toho důvodu, že o zmiňovaných podivnostech koluje rozhodně více „hodnověrných“ informací než o svatém Issovi, Kašmíru a Indii… Hledat seznace je možná dobré, budiž, ale možná je i dobré zůstat s nohama na zemi a nevěřit každé rádoby lákavé představě o tom co by kdyby… Pokud by ježíš umřel v Indii, přežil svou smrt, tak by bylo vlastně popřeno vše co hlásal a k čemu jeho učení vedlo. Ale to už si každý věřící člověk musí asi probrat se svým svědomím a poznáním.

Nikolaj Notovič a reakce Vatikánu | Jaroslav z České Třebové
10.8.2009 18:54 | Reagovat | Sbalit

Vážený Miro… Autor knižní publikace Ježíš žil v Indii,jeho utajený život před a po ukřižování,Holger Kersten,následně uvádí na str.22,že když se Nikolaj Notovič opět vrátil do Evropy,snažil se navázat kontakty s řadou vysokých církevních hodnostářů,aby je následně seznámil se svým neuvěřitelným objevem nesmírné duchovní hodnoty, střežený po staletí v tibetských klášterech a měnící dějiny světského a duchovního světa… Nikolaj Notovič si byl nepochybně vědom,že by se k tomuto duchovnímu textu nesmírné hodnoty měli vyjádřit i vysocí církevní hodnostáři… A jaká následná reakce se ze strany těchto církevních hodnostářů k uvedenému duchovnímu tibetskému textu odehrávala a jaké úkazy vykazovala…? Po návratu do Ruska se Nikolaj Notovič snažil navázat osobní kontakt s kyjevským arcibiskupem Platonovem. Arcibiskup Platonov jej však naléhavě zrazoval od toho, aby se odhalení tohoto duchovního tibetského textu dostala na veřejnost, odmítl však k tomu podat následné vysvětlení. Otázkou zůstává proč? V Paříži Nikolaji Notovičovi objasňuje kardinál Rotelli, že zveřejnění tohoto textu by jen podpořilo osočovatele a pomlouvače evangelického učení a bylo by v dané době předčasné. Otázkou zůstává, co tím kardinál Rotelli myslel, když Nikolaji Notovičovi uvedl, že by to bylo předčasné? Já Jaroslav jsem osobně přesvědčen, že se z jeho strany jednalo o cílevědomé zatajení a snaha, aby se tento tibetský text nedostal předčasně mezi širokou veřejnost a následné ohrožení římsko-katolické círve jejího falešného učení doplněného o nesmyslná církevní schválená dogmata, která s původním učením Ježíše již nemá nic společného. Nikolaj Notovič následně odjíždí do Říma. Ve Vatikánu se vyjádřil jeden blízký důvěrník papeže následujícími slovy: „K čemu by bylo dobré nechat to vytisknout? Nikdo tomu nebude přikládat velký význam a naděláte si velké množství nepřátel. Ale vy jste ještě příliš mladý! Co se peněz týče, na které vás to přijde, mohl bych pro záznam textu vyprosit odměnu – takovou, která by byla odškodněním za vynaložené výdaje a ztracený čas.“ Nikolaj Notovič to následně odmítl a naopak došel k závěru, že Vatikán si je o Ježíšově životě, duchovním učení, pobytu a smrti v Kašmíru velice dobře vědom. Nikolaj Notovič během svého života také zjistil, že Vatikánská knihovna vlastní tento tibetský text, jaký on sám přivezl do Evropy. Za pobytu v Sankt Petěrburgu byl Nikolaj Notovič krátce po vydání své knihy Neznámý život Ježíše Krista, zatčen a uvězněn v Petropavlovské pevnosti a byl obviněn, že prováděl státu a společnosti nebezpečnou literární činnost a bez soudního řízení byl ministerským radou následně vypovězen na Sibiř. Otázkou zůstává, kdo se o to přičil, aby Nikolaj Notovič tímto neblahým způsobem dopadl…? Vysocí církevní hodnostáři té doby…? Ano,nepochybně…! Důvody jsou nepochybně známé…

Jsou biblická evangelia historicky hodnověrná | Jaroslav z České Třebové
10.8.2009 19:56 | Reagovat | Sbalit

Já Jaroslav, jsem v rámci dlouholeté a studijní práce v oblasti Ježíšova života osobně upřímně přesvědčen,že apoštol Pavel zcela pozměnil a vytvořil svoji vlastní duchovní nauku,která již neměla nic společného s indickým duchovním učením ISSY-(arabsko-islámské jméno Ježíše),čímž tento falešný apoštol zcela vědomě znehodnotil Ježíšovo původní duchovní učení,jeho jméno i poselství,které zanechal světu… Jsem upřímně přesvědčen,že římsko-katolická církev cílevědomě zkreslila mnohá historická fakta z Ježíšova života tím, že nejenom upravila texty evangelií,pozměnila následující slova, verše i celé kapitoly,které vynechala i následně doplnila, ale předala světu jejich falešný výklad a to i ve svých pozdějších církevních dogmatech, které jsou i v přímém rozporu s biblickým učením…! Neblahým svědectvím zůstává, že římsko-katolická církev si Ježíšovo duchovní učení,které nám podává Bible již více než-li 1500 let vykládala a vykládá i dnes pouze k vlastímu prospěchu…

Děkuji všem, kteří písemnou cestou příspívají na tyto uvedené internetové stránky… Jaroslav H.

Re: Jsou biblická evangelia historicky hodnověrná | miro
10.8.2009 22:53 | Reagovat | Sbalit

Já Miroslav :-D :-) nehodlám nikoho soudit, ale případá mi výsostně nepatřičné :cool: hodnotit práci apoštola Pavla před 1950 lety. Je to k pousmání a začínám rozumět slovu nepokora, pýcha, ješitnost a nepoučení se 8-)

A tak ač jsem sám poměrně individuálně na stezce křesťanského poznání, musím trpce konstatovat, že bezbřehý a pyšný individualismus je naprosto k ničemu a jen plodí slova a slova a žádný dobrý čin pro bližní. Pro mne je toto poučení a zklamání zároveň a s Jaroslavem hluboce nesouhlasím. Děkuji za pozornost a přeji všem pokorná kolena a srdce, které miluje a odpouští a rozum, který je na pravém místě.

skromná odpověd pro p.Mira | Jaroslav z České Třebové
11.8.2009 00:31 | Reagovat | Sbalit

Vážený Miro… Ve svém písemném příspěvku uvádíš následující slova:nepokora­,pýcha,ješitnos­t,nepoučení se,bezbřehý a pyšný individualismus je naprosto k ničemu… Budu-li zcela upřímný, není mi známo,z jakých důvodů jsou zde uvedeny pisatelem lidské vlastnosti a to v negativní oblasti,které mi nepochybně v rámci písemných příspěvků,které jsem zde na těchto internetových stránkách uvedl a o kterých jsem osobně upřímně přesvědčen,schází… Následující diskuze i případné příspěvky na tato duchovní témata:Žil Ježíš v Indii,byla p.Mirou rafinovanou cestou velice spěšně nahrazena nedostatkem lidských vlastností,které mi nepochybně schází,aniž by písemnou cestou uvedl svoje důkazy,které by vyvrátily naopak důkazy moje… P.Miro,vaše důkazy jste mi a to ani ostatním čtenářům písemnou cestou nezveřejnil…Já naopak ano…

Duchovní práci falešného apoštola Pavla,který drze a povýšeně neváhal sebe označit a věřejnou cestou prohlásit za Ježíšova učedníka i apoštola,ne­posuzuji a nehodnotím já,ale světská a zvláště náboženská historie a to v dochovaných spisech očitých svědků,kteří během svého života přišli s tímto nesnášenlivým člověkem do kontaktu…

P.Miro,římsko-katolická církev v oblasti světských i naboženských dějin se ustanovila především jako nesmírně krutý nástroj politické i duchovní moci,jenž za pomoci ohně a meče usměrnoval neblahou cestou evropské i světové dějiny… Bohatství,maje­tek,moc,světská i falešná duchovní politika… Kdy Ježíšem tolik požadovaná láska je mnohdy nahrazena neústupností a naboženským fanatizmem… A co Ježíšem požadovaná chudoba a láska,myslím tím upřímná láska,odpuštění…

Re: skromná odpověd pro p.Mira | miro
11.8.2009 11:25 | Reagovat | Sbalit

Je zajímavé, jak je možné konstatovat sebejistě, co člověku schází. Já si například o sobě myslím, že pár vlastnosti mi občas přebývá a to ve smyslu negativním a jsem rád, že se mohu přibrzdit a občas duchovně pokleknout a říci si, jaký jsem to vůl, že jsem si myslel, že v tomto a tomto mám pravdu, když to může být zcela jinak… V zásadě člověk vždy když „objevuje“ musí o to více uplatňovat „zpětnou vazbu“ a nenechat se nadchnout každou „informací“. Nepokora – je tak častá, když člověk se chvástá a sebejistě si myslí, že pravdu má jedině on a nikdo jiný. Pýcha – velice oblíbená vlastnost mužů, kdy nadutost a sebestřednost a ignorace může „oslepit“. Ješitnost je vlastní také mužům – shrnuto jednou větou: „Pravdu mám já a basta“. A individualismus? Ano, je to někdy vypjatý sklon „majetnit“ jakoukoli informaci bez ohledu na kvalitu, která se odlišuje od tzv. „většiny“. Je to ale v zásadě falešné, protože je to subjektivní záležitost, která se stává „zakonzervovanou“.

O důkazy se zde přetahovat nehodlám, stejně tak nevolím cesty rafinované, každý si musí jen protáhnout své svědomí, aby byl schopen nadhledu. Není-li tak činěno, pak je to ke škodě věci. Pokud zde někdo hovoří o sv. Pavlovi či Církvi v tak silně všeobecném měřítku, je to mírně k pousmání. Pavel žil přece jen trochu pár set let zpět a vše toto jsou domněnky, nic víc. Ohledně církve je potřeba vzít do ruky lepší literaturu a rozkrýt církevní dějiny od začátku. Potřebnou literaturu mohu dodat a zpracovanou na výtečné úrovni. Samozřejmě ale o ní asi nebude zájem, protože bude nudná, dlouhá a nebulvární… pro zjednodušení jen uvedu, že existuje plno církví, včetně asyrské, koptské, aramejské, etipské… následně pravoslavné….…­.….….….. všichni ctí Krista a jejich spisy a tradice podchytávají velmi zajímavým způsobem evangelijní zvěst v nejvnitřejším slova smyslu. To, co vyplodí domněnky člověka 20. století je občas snůška líbivých domněnek, která ruku v ruce s hloubkou tradice včetně té židovské, včetně výzkumů a generačních informací, naprosto neobstojí… A pokud bude někdo vždy démonicky jak budhistický kolovrat opakovat (nástroj-meč-bohatství-majetek. duchovní politika)je to jistě jedna z forem fascinace negativním výsekem dějin církve, nicméně i jistým dopadem ďáblova vkladu, který i v církvi komal své dílo. Nicméně radostná zvěst žije a to je nadějné. Jako nezahynula křesťanská církev a evangelium, tak nezahynul Kristus a neodpočívá kdesi v hrobě. Pokud ano, hrabejte a kopejte dle libosti, každý má svou cestu, vůbec nikomu v ničem nebráním :-D

Žil Ježíš v Indii? | Iva
11.8.2009 08:54 | Reagovat | Sbalit

Chtěla bych se s přítomnými diskutujícími podělit o další knižní publikaci, která se též dotýká problému, zda žil Ježíš po svém ukřižování v Indii. Kniha se jmenuje Ve stopách všemocných a napsal ji Erich von Daniken. V jedné z kapitol se věnuje Ježíšově pobytu v Indii, cituji: „Ale jak se měl Boží syn dostat do kašmírských velehor? Představený náboženského společenství mi to vysvětlil. Poté, co byl Ježíš sňat z kříže, byl vyléčen (moje pozn. o tom, že byl léčen se píše i v Písmu svatém-Bibli) a s několika svými učedníky se vydal na dlouhou cestu, protože v celé Římské říši si nebyl jist životem. Zeptal jsem se ho, čím to může dokázat, a on mne odkázal na texty, které jsem příštího dne s k u t e č n ě n a š e l v šrínagarském státním archivu. Texty jsou č i t e l n ě datované a líčí dvě setkání tehdejšího vládce Kašmíru s nějakým cizincem. Ten byl oděn do bílého plátna a seděl v trávě, obklopen mnoha posluchači. Vládce se dal příchozího dotázat, kdo je, a muž v bílém rouchu mu odpověděl klidným a šťastným hlasem: "Jsem zrozen z panny. Putoval jsem a kázal kdysi v Palestině a učil jsem pravdu, která odmítala porušování tradic. Nazývali mne Mesiášem. Ale nemilovali moje učení, odmítali je a odsoudili mne. V jejich rukou jsem velmi trpěl.“ Uvěříme-li kašmírským informacím, žil Ježíš šťastně a kázal lidem do vysokého stáří.…..Domnívám se dokonce, že by se tento šrínagarský hrob měl nechat otevřít z důvodů křesťanské pravdy. Vždyť je to jediný dva tisíce let starý hrob, o němž se tvrdí, že obsahuje Ježíšovy ostatky. Křesťanstvo by mělo mít zájem na objasnění této legendy. Nebo ne?"

Jedná se o dalšího badatele, který má vše, o čem píše, podloženo důkazy, historickými fakty.
Kolik důkazů bude římsko-katolická církev ještě vyžadovat? Nebo se pravdy bojí a mermo mocí různými vytáčkami a chabými „vysvětleními“ bude veřejnost mást a snažit se ji udržet při víře ve lži, jako tomu v historii bylo již několikrát nakonec potvrzeno? Nechci zde působit jako mravokárce římsko-katolické církve, ale připadá mi, že popíráním historických pravd, potvrzuje pouze to, že tato církev byla založena na zastrašování lidí za účelem obohacování se na jejich strachu.

Re: Žil Ježíš v Indii? | miro
11.8.2009 11:05 | Reagovat | Sbalit

Dovolím si reagovat. Problém je mnohem hlubší, ale ne toliko na úrovní Indie a spíše v možnosti faktů s kterými se zde operuje a zachází. Problémem lidí a hovorů nad věcmi a to v mnoha oblastech je záležitost zvaná polopravda a to vědomá nebo nevědomá. Chceme-li pochopit věci je nutné poodstoupit od problému, vytvořit nestranná hlediska, využít určité empirie a nenechat se doslova „omotat“ fakty, kterými mohou disponovat některé teorie nebo „zaručené“ skutečnosti. Toliko na úvod. Důkazy zde nebudu předkládat, protože by to vyžadovalo velké úsilí, dobrou vůli naslouchajících, schopnost plné objektivity bez zátěže představ o církví či církvích, které tak neodbytně vrostly do generace minulé doby. Osobně to cítím také a je pro mne nelehké se občas vymanit z tendenčních představ o církvi. Raději je třeba se zaměřit na Tvůrce všehomíra, konkrétního Spasitele, který člověku zvěstuje Naději a nečiní se lhářem, ale tím, který uzdravuje duši i tělo… Určité věci žádají i víru a osobní zkušenost, což je nepřenosné a vysoce individuální. Nehájím zde instituci, hájím zde právo na Naději a chci ukázat na Krista, který vědomě podstoupil svou smrt na kříží a byl oslaven a zvěstoval lidem naději, lásku a pokoj… Nebyl tím, který pak odnesen kamsi se probírá do života a žije kdesi opodál v Kašmíru, kde i umře… Pokud někomu chybí dostatečná mozaika eventualit a představ může sáhnout do učebnic středověku, kde už v té době vznikaly rozličné spisy a nebo později úvahy volnomyšlenkářů či vyznání Moonistů z východu. Znovu jen opakuji, že rozličné myšlenky a představy zde již byly a to znovu a opakovaně v různých převlecích. Reverend Moon to dotáhl tak daleko, že se sám prohlásil za Spasitele a chtěje dokonat Ježíšův život v dokonalosti, pojal manželku… Inu, je o čem přemýšlet, leč obsáhnout mnohé je nemožné, tam pomáhá zkušenost a osobní víra…

Jinak se musím pousmát – ohledně hrobu – ona je to totiž poněkud bezvýznamná záležitost a nafouklá bublina a neseriozní památka, pokud by někdo vážně bádal nad problémem. Jsem na 100% pro otevření a stejně tak pro opakovanou analýzu třeba Turínského plátna a stejně tak pro výzkum mystiček, krve sv. januára, plačících soch a ikon, proměněné eucharistie,Gau­dalupského superobrazu….….. Víte je toho mnoho k vidění a přemýšlení… např. http://web.ka­tolik.cz/feelin­g/

Re: Žil Ježíš v Indii? | miro
14.8.2009 21:17 | Reagovat | Sbalit

Vlastně bych chtěl k této diskuzi dodat, že je dobré si přečíst úvodní článek cestovatele ke kterému tato diskuze vznikla. Myslím, že viděl místo na vlastní oči a spoustu dalších a dokáže věci tak trochu posoudit…

A v diskuzi na „jitřní zemi“ napsal: Uz nejsem v Ladaku,ale byl jsem tam… Nejdrvi jsem byl trosku otevreny moznosti ze Jezis zil v Indii,protoze bible ackoliv rika co rika pro me neni cistou zarukou pravdy,a divil bych se kdyby cirkev v dobe sve nejvetsi temnoty trosku nezmenila text,pak se to lepe manipuluje.Dnes sice rika ze je to nemozne,ale kdo vi… Ale po navsteve hrobky a klastera Hemis mi bylo jasne ze je to i teoreticky nemozne,alespon ne tak jak rika kniha Jezis zil v Indii. Hrobka je nova a nikdo nic nevi o velmi slavnem Issovi…

Ježíš žil v Indii | Jaroslav z České Třebové
11.8.2009 14:42 | Reagovat | Sbalit

Vážený p.Miro… V jednom ze svých písemných příspěvků jste mi následnou cestou odpověděl, že se nehodláte přetahovat o důkazy… Co se naopak mne týče,já jsem neváhal historicky dochovaná fakta týkající se Ježíšova života,jeho duchovního učení,pobytu v Indii a jeho nenásilné smrti v Kašmíru i jeho hrobkou ve Šrínagaru zveřejnit a tím dát možnost k nahlédnutí čtenářům,kteří projevují o toto duchovní téma nesmírné historické hodnoty zájem a touží se s tímto tématem více seznámit… Ve svých písemných příspěvcích,jsem čtenáře také touto cestou odkázal na uvedené knižní publikace a autory,kteří se osobně s těmito indickými duchovními historicky dochovanými dokumenty,stře­ženými po staletí v tibetských klášterech setkali a měli možnost ne jenom k nahlednutí,ale i k následnému překladu do mateřských jazyků… P.Miro,vy jste naopak vaše důkazy nepředložil a to ani v případě,že jsem vás o to touto cestou žádal…

Re: Ježíš žil v Indii | miro
12.8.2009 22:43 | Reagovat | Sbalit

Inu, je to od Vás chvályhodné Jaroslave, nicméně daná fakta jsou tak trochu bohužel bulvárním smetím a nikoli kvalitní literaturou faktu a výzkumů. Amatérští spekulanti hledají senzace vždy a všude a v jakémkoli oboru, nelze bránit. Bohužel amatéři postrádají koncepci, znalosti, jazykovou vybavenost a o to více se snaží vyprodukovat silné přesvědčení hodnověrnosti. Říkám bohužel, protože odpor je povzbudí o to více k opačnému názoru a ba co více – utvrdí v jejich cestě :cool: . Víte, ono na světě je plno lidiček a plno znalců, biblických archeologů, vědců, písmoznalců a také zástup skeptiků. Existuje plno křesťanských církví, sborů a též odborníci z řad arabistiky, židovství atd. na mimořádně kvalitní úrovni a někteří vědci by i velmi rádi našli senzaci, podobně jako při hledání Noemovy archy v Turecku. Pravda je bohužel taková, že senzace se nekoná. Zaprášená hrobka s jakýmsi nápisem je zcela stranou pozornosti, ale nic Vám nebrání udělat si malý výlet do daných míst. Víte, ono to prostě je nezajímavé místo a to dokonce i pro pochybovače. Ale máte-li rádi záhady a hledáte-li kosti Krista nepochybně zapracujte na znalostech cizého jazyka a překládejte si na webu informace nejenom z češtiny. Přeji dostetk pokory a skromnosti, kterou v hojnosti máte, jak jsem pochopil z nedávného příspěvku.

Co se týče faktů, tak s nimi pracujete občas sám nedbale. Hovoříte o sv. pavlu jako že změnil duchovní učení Krista, ač NZ tomuto nenasvědčuje, mluvíte o zkreslení biblického učení církví, přičemž je mnoho křesťanských církví a zkreslení je dost široký pojem. Jistě jsou Vám tedy dostupné znalosti a závěry koncilů prvokřesťanských, spisy, edikty, kodexy… A nebo se Vám protiví, že církev vůbec nějaký sněm měla a na něčem se usnesla bez vědomí Ježíše 8-) A co takový Duch svatý? Víte, ony tzv. hodnověrné spisy a fakta o Kašmíru jsou pro mne snůškou spekulací od spekulantů, lovců záhad a neodborníků, kteří jsou mimo mísu. Možná bych se občas do něčeho zahlobal, ale když vidím s jakým vhledem, výbavou, předsudky, socializujícími prvky a předjímáním přistupujete k evangeliu, pak ztrácím skutečně chuť být v tomto směru tolerantní. Navíc skutečně škoda slov k tomuto tématu. Jde zcela mimo mne a přiznám se, že neobsahuje širší dimenzi úvah a je ploché a bezvýznamné.

A teď trochu od tématu: doporučuji pro Vás Jaroslave web http://lecav-praha.unas.cz/

S vikářkou Eduardou jsem kdysi vyměnil pár slov a ona je přesně ta, která by Vám i Vaší manželce sedla. Její kdysi pro mne krkolomný konglomerát socializujících prvků a náboženství mne šokoval. Věřím ale, že pro Vás by to bylo povzbudivé. Mimo jiné jsem k ní kontaktně příšel před lety skrze zase jednu známou paní od volnomyšlenkářů. Inu, cesty se kroutí a mnoha lidí si mohu vážit ač s nimi nemusím souhlasit. Takže dobrou noc.

Re: Ježíš žil v Indii | miro
13.8.2009 11:32 | Reagovat | Sbalit

Přece jen ještě jednou zareaguji ohledně důkazů Ježíš- Indie atd. prosím o schematické shrnutí velmi stručně v několika bodech o jaké prokazatelné a hmatatelné důkazy se jedná. Děkuji.

Re: Ježíš žil v Indii | Jaroslav
19.8.2009 14:32 | Reagovat | Sbalit

Vážený p.Miro… Mohu vás pouze touto cestou písemnou,upřímně odkázat na mnou uvedené knižní publikace,které jsem následně uvedl dříve ve svých písemných příspěvcích na těchto internetových stránkách… Ale mám pocit,že co není katolické,tak je zcela z vašeho pohledu a katolického přesvědčení naprosto nepřijatelné,u­rážlivé a vůči Bohu kacířské… P.Miro,nezlobte se,prosím,ale mám velice silný pocit,že vy snad kromě Bible odlišnou duchovní literaturu ani pro jistotu raději nečtete… PS:P.Miro,hovoříte ve vašich písemných příspěvcích,že se zde jedná pouze o bulvár,který nemá své historické opodstatnění a pravdivý základ… Byl byste tak laskav a předložil byste mi a ostatním náhodným čtenářům,kteří by zavítali na tyto internetové stránky naopak vaše důkazy,že pánové Notovič,Kersten,Gru­ber,Messadie,Liš­ka i Hrdina,jsou cílevědomí lháři a obyčejní podvodníci s cílem zesměšnit a ponížit biblické učení,tak jak je světu předává Bible,jméno Krista,jeho život i duchovní poselství a odkaz,který je oproti dochované historii tolik odlišné…?

Re: Ježíš žil v Indii | miro
19.8.2009 23:02 | Reagovat | Sbalit

Děkuji za informace, jen pro upřesnění:

  • obrat „následně uvedl dřívě“ je nevhodný, je používán často, ale nedává smysl, asi to cítíte i sám
  • výraz „co není katolické… je nepřijatelné“ je také nevhodné, ale z jiného důvodu; do jisté míry máte totiž p. Jaroslave silně omezený a nekritický pohled na věci kolem a chybně si je vykládáte k Vaší újmě; máte rozehráno na hřiští o kterém se domníváte, že je to skupina A, ale hrajete slabě a možná tak za skupinu C; toto pochopitelně zpupně nemůžete díky své nekritičnosti uznat, což je mi samozřejmě líto, ale změnit to můžete jen Vy a nikdo jiný
  • Pochopitelně že čtu nebo spíše „ochutnávám“ mnohem více literatury a hlavně poměrně seriozní a na úrovni na rozdíl od braků, které se vyskytují ve výprodejích a nebo se snaží budit dojem kvality a „bestselleru“ Ale to Vám nehodlám vysvětlovat v této diskuzi s ohledme na Vaše přesvědčení kterému tak rád věříte (k tomuto by se hodilo popřemýšlet nad tématem pokory, sebekritičnosti a respektu k obecným poznatkům)
  • ohledně Indie a spol. nebudu zde předkládat žádné důkazy, stejně jako nebudu předkládat důkazy k faktu, že žárovka svítí, mám dojem, že si p. Jaroslave honíte jen své ego a protože jsem Vám už několikrát toto i soukromě sdělil a jste nepoučitelný a vědomě konspirující člověk, který si libuje v odlišnosti postojů, jen aby se vymezil vůči většině, tak je mi líto, mimochodem se mnohdy frázovitě opakujete a cílem není poznání Pravdy, ale jen „osedlání“ nové a nové utkvělé myšlenky…

Na tyto stránky myslím nikdo nechodí a je mi opravdu velmi velice jedno co si o tomto kdo myslí. Já sděluji pouze svůj názor o kterém jsem přesvědčen, podobně jako vy. Věřte si své Indii a já zase budu věřit tomu svému… Reaguji jen kvůli tomu, že mne poněkud iritují jisté amatérské postoje, které jsou slušně řečeno nemoudré. Až sáhnete Jaroslave do knih, které mají hodnotu a do autorů, kteří něco znají než do skladatelů představ a mýtů, dejte vědět. Byl byste skutečně dobrý a mimořádný člověk, jak Vás tak znám, ale…

Je Bible věrohodná? | Jaroslav z České Třebové
21.8.2009 15:02 | Reagovat | Sbalit

Vážený p.Miro… Ve vašem písemném příspěvku uvádíte,že vás poněkud iritují jisté amaterské postoje,které jsou slušně řečeno nemoudré… Nadále uvádíte,že ohledně Indie a spol.nehodláte předkládat žádné důkazy… Atd… P.Miro,pokud se snažíte upřímně vést touto cestou se mnou vzájemný dialog na vybrané duchovní téma a v rámci z vašeho pohledu v oblasti názorů zcela odlišného,než-li jej zastávám já,tak také samozřejmě z vaší strany očekávám vámi podložené důkazy i fakta,kterými byste moje předložené historicky dochované důkazy následnou cestou nepochybně vyvrátily…Jsem přesvědčen,že toto je nepochybně smyslem i celkovou náplní každého vzajemného dialogu dvou i více diskutujících lidí na dané téma… Bohužel se mi tohoto očekáváného ocenění z vaší strany nedostalo… Odpovědi jsou mi nepochybně zcela naprosto jasné a nepochybně i čtenářům,kteří zde náhodně zavítají a to p.Miro,aniž by na toto duchovní téma přispěli,takže nevidím důvod,který by vás zcela nepochopiteně opravňoval zde uvádět,že na tyto stránky nikdo ze čtenářů nezavítá… Mnou požadované,oče­kávané důkazy neuvádíte,protože je nemáte a tudiž je nemáte možnost nabídnout. P.Miro,vaším duchovním štítem i pravdou je nepochybně Bible…V následném rozhovoru s lidmi používáte biblické verše… Bohužel,otázkou zůstává,zda-li je Bible po historické stránce do jisté míry opravdu hodnověrnou knihou knih,jak se velice ze strany věřících rádoby uvádí. Upřímně vám touto cestou doporučuji si znovu velice pozorně přečíst časopis 21.století z podzimu r.2008:99×záhady Bible,vědci upozornují všechno je jinak!!! V tomto uvedeném časopise se čtenáři mohou velice podrobně seznámit,že následně popisované biblické události v oblasti Starého a Nového zákona jsou nejenom plné vzájemných rozporů,ale i po historické stránce jsou mnohdy zcela nevěrohodné, ale naopak jsou smyšlené a cílevědomě zfalšováné… P.Miro,znám vaše odpovědi předem:vědci nemají hodnověrné důkazy,jedná se pouze o jejich nepodložená fakta a domněnky. Jedná se o cílevědomou a předem vykalkuovanou nárážku i útok na římsko-katolickou církev a zpochybnění jejího učení…! Pokud byste se zajisté takto neváhal vyjádřit na uvedenou adresu těchto vědců,kteří neváhali zveřejnit svoje historické důkazy,jakých bylo dosaženo a následně je seznámit s veřejností,tak bych vás p.Miro opětovně upřímně touto cestou vyzval,abyste důkazy těchto vědců laskavě vyvrátil a to důkazy, které byste naopak vy předložil…!

Re: Ježíš žil v Indii | Jaroslav z České Třebové
21.8.2009 17:01 | Reagovat | Sbalit

Vážený p. Miro… Dovolte mi,prosím,abych se pouze několika slovy navrátil ohledně vašeho písemného vyjádření ohledně celkového pohledu na duchovní i když mnohdy odlišnou literaturu. Mám na mysli vaší písemnou přípomínku ohledně literatury vámi dosti neslušně ohodnocenou,jako braků,které se vyskytují ve výprodejích a nebo se snaží budit celkový dojem kvality a bestsellerů… Ano,samozřejmě­,jedná se zde pouze o otázku odlišných názorů… Jsem upřímně přesvědčen,že vámi uváděna překrásná slova popřemýšlet na tématem pokory,sebekri­tičnosti a respektu by v tutu danou chvíli náležela pouze za dané situace pouze vám. P.Miro,chtěl bych se vás upřímně pozeptat,zda-li jste vy osobně sepsal a následně vydal nějakou svoji knižní publikaci i když duchovně názorově odlišnou…? Nekritizujte, když jste v této oblasti nic doposud nedokázal,jak je mi známo…

Re: Ježíš žil v Indii | TW
26.8.2009 09:37 | Reagovat | Sbalit

Kdo chce knihu, aby se mi uvolnilo místo v knihovně. Dík. http://www.au­kro.cz/…v_indi­i.html

Re: Ježíš žil v Indii | Jaroslav z České Třebové
22.8.2009 11:26 | Reagovat | Sbalit

Vážený p.Miro… Na můj písemný příspěvek ze dne 21.8.2009,jste již písemnou cestou nereagoval,proto mi,prosím dovolte,abych tuto naší vzájemnou diskuzi i když mnohdy v oblasti rozličných názorů,diskuzi nevydařenou,ukončil na závěr několika slovy. Prosím,pokud zde hovoříte,že vás irituji jisté amaterské postoje,které jsou slušně řečeno nemoudré,tak upřímně řečeno,tyto postoje se vztahují pouze na vaší osobu… V rámci naší vzájemného dialogu,jste svým způsobem nedokázal zcela nic… Vaše světské i duchovní argumenty jsou z vaší strany naprosto nulové,o důkazech, o které jsem vás několikrát písemně žádal,ani nemluvě!!! To čeho jste byl pouze za dané situace schopen,byly rafinované vytáčky v oblasti lidských vlastností a následného zesměšnování daného tématu:Ježíš žil v Indii… P.Miro,na to,že jste mluvčím římsko-katolické církve u vás v Lanškrouně,jste­,nezlobte se na mne,v rámci dialogu na uvedené téma vůbec nic…! Snad jen to,že jste se snažil také zesměšnovat uvedenou duchovní literaturu i s jejími autory… Jaroslav…

Re: Ježíš žil v Indii | miro
22.8.2009 17:58 | Reagovat | Sbalit

Děkuji za příspěvky, uvedený Tebou zmiňovaný časopis 21.století… jsem Ti Jardo vložil do schránky přece osobně já, aby jsi viděl, jak různé jsou pravdy s kterými je třeba někdy polemizovat a nebo se vyrovnat. Sluší se řící děkuji? 8-) A žádným mluvčím nejsem a tím méně farnosti. Možná tam by jsi mne chtěl mít, aby jsi se měl do koho trefovat, což ale činíš i bez toho. Mimochodem si od nepaměti tykáme, jak se mi jeví, takže nebudu přistupovat v tomto závěrečném příspěvku na nedůstojné vykání, které jsem byl schopen akceptovat kvůli Tobě delší dobu. :oops: HEZKÝ DEN

A pro případné čtenáře, kteří zde zřejmě nejsou, protože toto totiž Jardo není chat, návštěvní kniha nebo diskuze jen upozorňuji, že jsem běžný idiot :cool: , který si myslí, že svět nevznikl náhodou a že má svého Tvůrce. Mimo jiné jsem tak sentimentalizující, že věřím Písmu, ba dokonce určitým autoritám vědy a občasně dám i na srdce a selský rozum. Ježíšovi kosti dle mého nechrastí v nějaké zaprášené kukani v Indii, ale možná je něco co nás učí pokoře a lásce, naději a touze po smyslu. Nedokážu popsat, ale myslím, že má smysl za tím jít… Zdar a nazdar Miro

Re: Ježíš žil v Indii | tuareg
26.8.2009 09:24 | Reagovat | Sbalit

Svět je zajímavý a rád si o cestování přečtu zde na webu. Rozmíšky kde kdo skutečně zemřel nebo nikoli jdou mimo mne. Považuji to za nedůležité. Děkuji původnímu pisateli článku, který v těch místech byl naživo.

Re: Ježíš žil v Indii | Bořek Michl
26.8.2009 09:31 | Reagovat | Sbalit

Vřelý souhlas s tuaregem :!: Málem jsem mu od monitoru urval klávesnici, páč je to můj vedle sedící kámoš. Původní pisatel článku na kterej se tu reaguje napsal dost jasně skutečnost, kterou naživo nedávno zažil, takže jakej Notovič??? Jo a to nejsem žádnej katolík a tak spíš trochu hipies a proto mně Indie přitahuje! Ocituju pasáž z článku cestovatele:

VYSLEDEK PATRANI. Nuze pojdme se podivat na vse zblizka. Kniha Jezis zil v Indii a film Sifra mistra Leonarda nabizi velmi lakavou fikci ktera muze vyvolat zmatek v mnoha lidech.A jak pozname pravdu?Tak ze se vydame zkoumat jak se veci maji. Pojdme se podivat nejprve na hrobku svateho Issy. Vyse uvedeny odkaz obsahuje fotky z Rose balu a take hrobky ktera neni normalne pristupna. Je to skutecne hrobka Jezise?Matouci je fakt,ze Rose bal je vystaven soucacne s mesitou a tak muze byt stary maximalne 5–7 set let.Islam je nove nabozenstvi. A tak byl Jezis prestehovan? Dalsi fakt je ten, ze misto ackoliv jsou v nahore rakve dvou sufi mystikove tak misto neobsahuje zadnou zvlastni duchovni silu.A v kazdem kostele najdete kousek chleba promeneneho v telo Jezise Krista ktery se da vnimat na mnoho metru,treba az 50m.Tady lezi cele telo Jezise Krista,alespon tedy ostatky a zadna duchovni sila tu neni… Sam spravce nevi zda se jedna o telo Issy, lide tomu veri.Tot vse. Nevidel jsem hrobku a relief z kamene.Je to ale patricny dukaz?

Dale kniha Jezis zil v Indii rika ze hlavni svitky o zivote Issy byly nalezeny v klastere Hemis v Ladaku ruskym cestovatelem v roce 1920.(objevil jsem i jiny zdroj pravici ze pry rok 1880…tak jak tedy?) Tak jsem se vydal do klastera Hemis, vcera. Mimochodem kniha rika ze svitky byly pote ukradeny. Domluvil jsem si na vecer interwiew s lamou z klastera. Bylo to velmi zajimave setkani.Ja se ptal Anju anglicky,ta prekladala jednomu mnichovi do hindi,a mnich lamovi do Ladaki. Kniha rika ze v roce 1920 byl Issa velmi znamy a budhisty uznavany svetec.Soucasny lama ve veku 70 let vstoupil do klastera v 11 letech,tedy pouhych par let po tom co byl Issa tak popularni a NIKDY ZA CELY ZIVOT NESLYSEL ANI SLOVO O ISSOVI. Rika ze pouze poslednich par let za nim chodi zapadni turiste a ptaji se co je na tom pribehu pravdy,po vydani knihy Jezis zil v Indii. Jak to tedy je?Stvorena lez?Polopravda?Kdo vi?

Re: Ježíš žil v Indii | Marie
26.8.2009 10:51 | Reagovat | Sbalit

Já zase můžu otce Billa z Indie. Skvělý exercitátor, býval v Koclířově u Svitav. To je ta pravá nefalšovaná Indie :idea:

Re: Ježíš žil v Indii | Bizon
26.8.2009 09:41 | Reagovat | Sbalit

Hele pašáci, já zase děsně, ale vážně děsně žeru Paula Bruntona a jeho život a dílo ohledně „Tajemství Indie“. Na to se informujte – na Paula Bruntona a nikoho jiného. To je totiž klasa!

Re: Ježíš žil v Indii | Hela
26.8.2009 09:48 | Reagovat | Sbalit

No, protože mi lezeš na monitor Bizone a schováváš mi myš, tak musím zasáhnout do debaty jako ženská :lol: prostě mi to připadá jako děsný blaf. Osobně dávám přednost jménu Mikao Usui, což je chlap, který uměl aspoň číst v sanskrtu! Ale i ten byl nějaký spekulant a kdoví kde se doktorát dělal. U mne tedy na škole ne.

Re: Ježíš žil v Indii | Rita
26.8.2009 10:04 | Reagovat | Sbalit

Tady se někdo prudce nudí v počítačové komunitě a zase bájí a bájí :-) My co známe bity naší Rity víme že nakecat se dá plno věcí, ale zažít jen pár. Osobně dávám přednost tomu druhému. A nebo je libo Andy Kaufmann ?

Re: Ježíš žil v Indii | Gautička
26.8.2009 09:51 | Reagovat | Sbalit

Bizone, bizone, máš to v hlavě snad zpřeházené? Já zase zabírám na Gautama Siddhartu a doufám že víš o čem je řeč! Vaú 8-) , miluju když se lidé slovně lopotí za monitory a spřádají přediva svých domněnek a připadají si velice důležitě :cool: . ;-)

Re: Ježíš žil v Indii | Roy
26.8.2009 10:02 | Reagovat | Sbalit

A co Gautičko třeba jméno Guru Vít Kouba Bhagavan ! Jen se na něj hezky podívej a přemýšlej… No ne že se mi zase budeš na chodbě a vykládat něco o trvalé karmě a ne plynové ;-)

Re: Ježíš žil v Indii | Kačka
26.8.2009 10:08 | Reagovat | Sbalit

Bože na nebi, Jaroslave, vy se sebou komunikujete sám? O čem to píšete? Kde to žijete? Nic vám jako neberu, ale na jakém to ste webu a co to řešíte? To sem ani nepatří, tady se příteli cestuje a povídá o tom a vy hned hrrrr… a valíte klíny do hlavy a přitom tomu nevím ani hlavu a ni patu. běžte na vzduch se vyvětrat i s mirem. Pá.

Re: Ježíš žil v Indii | Jaroslav z České Třebové
28.8.2009 15:19 | Reagovat | Sbalit

Vážená Kačko… Nemám v úmyslu někomu,jak mi ve vašem písemném příspěvku uvádíte,valit klíny do hlavy… Pokud vás a vaše milé a ochotné přátelé toto duchovní téma ani v nejmenším nezaujalo ani neoslovilo a jak mi sama uvádíte,nevíte hlavu ani patu,tak budu-li k vám i k sobě naprosto upřímný,nespatřuji z vaší strany důvod,proč písemnou cestou zasahujete do této diskuse,které nerozumíte… O čem zde následně píši…? Přečtěte si laskavě uvedené duchovní téma…! Navíc moje písemné příspěvky velice úzce navazují na téma:Ježíš žil v Indii,i když necestuji,jak mi velice ochotně uvádíte… Děkuji vám…

Re: Ježíš žil v Indii | Kačka
28.8.2009 21:52 | Reagovat | Sbalit

Jejda mane, že já jsem sem ještě lezla, ale když už reagujete na mně, tak dobře. Koukněte pane já nevím jesli cestujete nebo co a vůbec nechápu o jakém duchovním tématu píšete, když to žádné duchovní :-D témátko není. Je to jen článek o cestování a o to jde. Nevím co myslíte jako duchovním tématem, to že jako píšete o Ježíši a Indii na tom nic duchovního nevidím a nebo vy jako ano? Duchovní je můj známej kluk, protože má známýho a tomu říkají „padre“. Modlí se v kostele i před jídlem a tak, to je prostě duchovní a navíc má docela fajn obrazy a knihy. Docela mu věřím, protože nikdy nelhal a pomáhal tátovi se stavěním. Prostě chlapa dělaj činy. Ale jsli jsem vás naštvala, tak soráč, ale vůbec nás to nebavilo.

Re: Ježíš žil v Indii | xxx
31.8.2009 15:35 | Reagovat | Sbalit
Přišel také Nikodém a přinesl 100liber myrhy a Aloe. | Jaroslav z České Třebové
8.9.2009 09:25 | Reagovat | Sbalit

Omlouvám se všem náhodným čtenářům,kteří zavítali na tyto internetové stránky za moje delší odmlčení v oblasti písemných příspěvků na duchovní téma-Ježíš žil v Indii z důvodů dovolené,ale budu se to snažit následně napravit…

Přišel také Nikodém,který kdysi navštívil Ježíše v noci a přinesl asi 100 liber myrhy a aloe.(Evangelium podle Jana,kap.19.,verš 39.). Nejnápadnějším prvkém z úkonů prováděných v Ježíšově hrobce nedaleko veřejného popraviště Golgota nedaleko města Jeruzaléma,bylo následné obstarání značného množství aromatických bylin.Jak to vlastně bylo s těmito rostlinami,které neměly při daném typu Ježíšova popisovaném pohřbu co pohledávat…? Aloe vera je rostlina pocházející z jihozápadní Arábie a ostrova Socotra-(Proto se občas tato rostlina také následně nazývá Aloe soccotrina),kde je zastoupena ještě s více než 10 dalšími příbuznými druhy.Tato uvedená rostlina rostla v jihozápadní Arábii v blízkosti klasických obchodních cest,vedoucích z regionu ke Středozemnímu moři.Rostlina Aloe vera jako dužinatá a štavnatá velice snadno odolávala při dlouhých poutích karavan i při námořních obchodních plavbách následnému nebezpečí vyschnutí.Je všeobecně známo,že právě z jihozápadní Arábie se do Palestiny velice hojným způsobem vyvážela tato uvedená rostlina. A nyní prosím čtenáře o značnou pozornost pří čtení… Již ve 2.a 3. století př.n.l.byla rostlina Aloe vera hojně využívána jako nesmírně prospěšný léčebný prostředek a v Indii a Babyloně jako kadidlo.Již v této době se lepivý gel z této rostliny používal a to především při léčení poraněné kůže,kožních zánětů a popálenin…

Prosím čtenáře i o následující pozornost… Dalším druhem uvedených vonných látek, které Nikodém v Ježíšově hrobce ve značném množství použil,byla myrha-gumová pryskyřice z keřů druhu Commiphora,ná­ležícího k rodu Burseraceae.A­romatická vůně myrhy hrála významnou úlohu již ve staroindickém a staroorientálním kultu.Posvátný olej pomázání Izraelitů rovněž obsahoval myrhu jako vonnou přísadu nejvzácnějšího balzámu(Ex.kap­.30.,verš 23.)

I Hippokrates velice chválil dezinfekční účinky uvedené myrhy-velice brzy byla myrha hojně používána jako vynikající prostředek sloužící při léčení ran.Ve středověku byla myrha pokládána za nejdůležitější pomůcku proti morovým ranám a infekčním nemocem… Obě uvedené látky Aloe vera a myrha,se skvěle používali k následnému ošetření velkoplošných poranění,protože je možno obě ingrediance vyborně zpracovat do formy roztoků a mastí,což hovoří o tom,že v těchto vonných směsích je pravě v Ježíšově případě spatřovat nejúčinější prostředek k rychlému a velice efektivnímu úspěšnému léčení ran ve spojení s ochranou proti nanejvýš pravděpodobnému ohrožení Ježíšova organismu infakcí po jeho popravě ukřížováním.

Nelze již pochybovat o tom,že Nikodém tehdy obstaral neuvěřitelné množství specificky léčivých bylin-(100liber,což jest 32.kg,jejichž účel byl naprosto jasný a s jediným důležitým cílem-zhojit rány na Ježíšově těle!!!!! Uvedené vonné látky se navíc k ničemu jinému nehodily a nepoužívaly… Evangelium podle Jana měl pozorného čtenáře totiž následně upozornit na jedinečnou pravdivou skutečnou událost té doby a měla vysvětlit tomu,kdo uměl číst mezi řádky,co se odehrálo po Ježíšově ukřížování a jeho sejmutí z kříže a uložení do hrobky Josefem z Arimatie a Nikodémem-Ježíš vůbec neměl být pohřben,protože na kříži nezemřel.

Re: Přišel také Nikodém a přinesl 100liber myrhy a Aloe. | Touš
16.9.2009 13:39 | Reagovat | Sbalit

Podívejte, když se nedýchá, tak do několika minut je z Vás kreten, protože v mozku není kyslík. Pohřební obřady židů jak známo se vyznačují užitím těchto bylin. Pochopitelně, že tyto byliny slouží i k léčbě, ale i též balsamování. Až vás někdo zmlátí do krve, prorazí ruce a nohy, vysíleně nechá viset na kůlu a ještě vám vbodne oštěp pod žebra a poruší pobřišnici a srdce, tak uvidíme, jak se vám bude vstávat a chodit. Zažil jste něco podobného? Ale chtěl jsem napsat, že jako cestovatel obdivuji cestování v dřívějších dobách, Nebyly cesty a všude samí lupiči, šlo o život… Někdy mi připadá, že nerozumíme minulosti.

Re: Přišel také Nikodém a přinesl 100liber myrhy a Aloe. | Iva
21.9.2009 09:46 | Reagovat | Sbalit

Snad tu nechcete, Touši, tvrdit, že po pravici Boží sedí, s prominutím, vašimi slovy, „kretén“? Protože tak jako tak, i když odmítáte myšlenku Ježíšova pobytu v Indii, zůstává faktem, že z hrobky nedaleko Golgoty zmizelo i Ježíšovo tělo. To znamená, že duše tělo neopustila, tudíž Ježíšova duše nadále ovládala Ježíšovo tělo, i s mozkem, který byl podle vás poškozen nedostatkem kyslíku, a to stejně tak na nebesích nebo v Indii. To je jedna věc. Za další si zřejmě neuvědomujete, že Ježíš určitě nebyl obyčejný člověk, jako jste třeba vy nebo já. Už jeho příchod na tento svět – početí a narození, vypovídá o jeho nadpozemském původu. Tedy samozřejmě nemůžeme lidské omezené schopnosti spojovat s Ježíšovými, které měly úplně jiný původ. A pokud jste věřící člověk, jistě jsou vám známy Ježíšovy zázračné schopnosti, kterými dokázal léčit, a které též nepocházely z tohoto omezeného světa a jestliže Ježíš odešel tam nahoru k těm svým, za Bohem, je jisté, že byl s nimi ve spojení i zde na zemi a potom i to, že jeho tělo mohlo být uzdraveno jimi. A Ježíšovo tělo uzdraveno bylo, jinak by ho Ježíš nemohl ovládat a ono by zůstalo v hrobce.

Re: Přišel také Nikodém a přinesl 100liber myrhy a Aloe. | Iva
21.9.2009 09:55 | Reagovat | Sbalit

Ještě bych zde chtěla uvést, že bychom k osobnosti Ježíše měli mít úctu. Osobně bych si nikdy a nikde nedovolila ve spojení s Ježíšovým jménem psát o „kreténovi“ jak si dovolil napsat pan Touš nebo jako pan Miro, když psal o „chrastících kostech někde v zaprášené kukani v Indii“ a měl tím na mysli Ježíšovy ostatky.

Re: Přišel také Nikodém a přinesl 100liber myrhy a Aloe. | miro
25.9.2009 21:54 | Reagovat | Sbalit

Nahlédl jsem na stránky a nestačím se divit… Jinak Ivo díval jsem se na své vklady zpětně a samozřejmě jsem byl tvrdý a neústupný. Pak to celkem vzato není chápáno dobře a srdce se odvrací, byť by to pravda i byla. Jak vidím, tak Tě asi „zranily“ „chrastící kosti…“ Víš, já nevěřím ani za mák tomu, že by to byly kosti Krista, pokud tam vůbec nějaké kosti jsou… Chtěl bych Ti to ještě jednou uvést. Prostě věřím tomu, že Bůh je všemohoucí a má vládu nad duchem i hmotou. Tělo Krista „zmizelo“, připusťme to. Asi je to absurdní, vím, ale je to zkrátka předmět víry, že ON odešel k Otci a nikoli do Indie. Ježíš nebyl lhář. Toliko můj názor. Ahoj.

Re: Přišel také Nikodém a přinesl 100liber myrhy a Aloe. | Touš
24.9.2009 21:46 | Reagovat | Sbalit

Paní Ivo, ani v nejmenším jsem o Ježíšovi nechtěl tvrdit co píšete. Zkrátka a dobře, když někdo nemá kyslík v mozku, tedy normální člověk, tak je z něho po oživení třeba retardovaný jedinec. Stačí takhle? Jinak jen nerozumím k jakým svým to Ježíš měl odcházet. Já to beru tak, že prostě byl prázdný hrob, jak se traduje a asi se stalo co se mělo stát. Vysvětlení nemám. Hledat někde hrob Ježíše je divný. Mám pocit, že v bibli se o tom nepíše.

Re: Přišel také Nikodém a přinesl 100liber myrhy a Aloe. | miro
26.9.2009 08:48 | Reagovat | Sbalit

Chtěl bych Vám pane Touši napsat, že všechno není možné pochopit rozumem, já také jak píšete musím brát spoustu věcí zprostředkovaně, vírou, důvěrou… Když jsem se včera díval na oblohu, kde jasně září jistá hvězda, tak jsem si na webu našel, že je to Jupiter, vytáhl jsem obyčejný dalekohled a zaostřil jej a dokonce jsem poblíž něho viděl Jupiterovi měsíce, údajně jsou čtyři, já viděl asi dva. Úžasné je to, že tyto měsíce už viděl Galileo Galilei… A já musím hvězdářům důvěřovat, že mi tvrdí pravdu, protože nemám ani za mák zkušeností s astronomií. V noci se ze země dívám na těleso v dalekohledu tak titěrné a přitom v reálu je naprosto gigantické a mnohonásobně větší než Země… Takže je to ta důvěra k lidem co to v dobré víře vyzkoumali co já samozřejmě nemám šanci vyzkoumat. Tak také důvěřuji třeba i lidem, kteří věřili v Krista přede mnou a předali svědectví dále… Čím jsme dále v čase, tím se jakoby to prvotní stává menším a menším, ale přesto stále existujícím v plné velikosti. Na prázdný hrob vysvětlení také nemám, ale věřím, že pokud Ježíš prosil Otce a byl uzdraven Lazar… tak není problém, aby zmizelo Kristovo Tělo a ON vstoupil k Otci… Nevím jak se to stalo, ale věřím tomu, snažím se… Mimochodem je velice zajímavé, že hmota se může přeměnit ve světlo. Světlo má totiž částicově vlnovou povahu, není tedy z fyzikálního hlediska problém přeměny .. Ale to bych zase spekuloval… Jinak na závěr je pravdou, že v Písmu se o hrobu Ježíše nepíše a samozřejmě ani o nějaké cestě po ukřižování, mám za to, že by to popíralo veškerý smysl biblické zvěsti. Je zajímavé ale pečlivě číst Písmo, kde Kristus slibuje, že ještě jednou přijde – Druhý příchod. Navíc první křesťané Druhý příchod dokonce očekávali velice akutně, otázkou je, zda se jim „nespojila“ s tímto spíše zkáza Jeruzaléma římským vojskem r.70. Co mne zaujalo byla poslední pevnost Masada, která padla až roku 73. Je možné, že se tam bránila poslední skupina sikariů. Pokud cestujete, tak stojí za to se tam určitě vydat. M.

Bóže ty to vidíš | Pavel
8.10.2009 05:09 | Reagovat | Sbalit

na této diskuzi je jasně vidět, že nejhorší je stupidita dogmatiků a nedostatek zdravého vlastního rozumu. To je samé věřím, nevěřím,v Bibli to není napsáno atd. fakt 1)Bible byla milionkrát přepisovaná a upravovaná za staletí, jak se to církevním otcům v dané době hodilo.Spouta věcí byla také z Bible vyházena, protože úroveň poznání a stupeň fanatismu církevních mocných jim nedovolila publikovat dle nich zjevné nesmysly. Proto ani nynější oficiální znění bible, které bylo letos opět změněno není žádným směrodatným faktem.Původní znění je možná někde ve Vatikánském archivu a označeno Top Secret.Fakt2) kolega cestovatel,(jehož cestu chci příští léto také podniknout) píše, že hrobka Rose Bal je stará cca 700 let. Ostatní prameny JASNĚ uvádějí, že byla přestavěna, tudíž je znova na místě původní hrobky. Tudíž to není žádný důkaz, že je falešná. Ostatně kde je důkaz, že víra tamních muslimů má větší váhu, než českých katolíků? Stále je to víra. fakt 3)Klášter v Ladaku: jelikož se sám často pohybuji na dálném východě,vím,že důvěra buddhistických mnichů k cizincům není veliká. A buddhismus není apoštolské náboženství a je obráceno samo do sebe.Pan Opat si jistě ze všeho nejvíce přeje klid. Proto může jeho tvrzení, že o ničem neví mít opodstatnění. A samozřejmě také nemusí nic vědět, to nevylučuje, že zkazky o Issovi nemají nějaké reálné jádro. Už jen to, že NÁHODOU je cca 300 Km od Ladaku v Šrínagaru hrob Issy ale v okolí i hroby Marie atd.. je důležitá indicie.Notovič také, protože neznal místní jazyk, mohl být v kterémkoliv jiném klášteře v okolí a jméno si prostě popletl.Popletených západních cestovatelů, kteří splácali přes 5 překladatelů v Asii jim sdělená jména a fakta jsou zástupy. fakt 4)myslím ale, že všichni,ať už zastánci Biblického odletu vzhůru na nebesa za otcem, nebo zastánci odchodu do Kašmíru za otcem (ale Jozefem :),který má ve Šrínagaru taky hrob) se shodnou, že Ježíš po ukřižování prokazatelně žil.I podle Bible přece ukazoval rány Tomášovi. Církev tvrdí, že umřel a obživnul.Ostatní, že to prostě přežil.Co z toho je pravděpodobnější? Zázrak nebo vyléčení? Je nepochybnou pravdou, že veškeré Ježíšovy zázraky předvádějí dodnes v Indii spousty fakírů a iluzionistů. fakt 5)To, že Ježíš svoje učení obšlehnul z Buddhismu je fakt a nic to neubírá na jeho správnosti.To, že se absolutně odlišuje od nenávistného hebrejského náboženství, jehož nemilosrdný Jehova je schopen každý nepatrný lidský prohřešek trestat hekatombami mrtvol je také fakt.A je také faktem, že si Ježíš svým učením míru a lásky znepřátelil všechny ortodoxní Židy. Je to myslím také důležitá indicie. A je velmi příznačné, že fanatičtí Ježíšovi následndovníci jako třeba Miro se podobají spíše oněm jeruzalémským farizejům a saducejům kteří poslali Ježíše na kříž zato, že si dovolil pochybovat o jejich dogmatech nebo je jen doplňovat v mezích zákona…A tím se dostávám k poslednímu bodu, fakt 6) pravděpodobně katolík pan Miro, jestliže je katolíkem nebo věřícím vůbec, by se neměl o žádných lidských kostech vyjadřovat takto potupně, i když ho urážejí svou nebohou existencí, které sice „nevěří“ale přesto jim laje. Ovšem chápu, že pro bigotního fanatického věřícího je urážka jeho dogmat lidskými kostmi tak silnou, že je schopen vytáhnout plamenný meč a sekat hlavy.Zajímalo by mě, kdyby to náhodou skutečně byly kosti Ježíše Krista,jak by se s tím pan Miro srovnal? Šel by se oběsit jako Jidáš? Fanatismus a slepá víra je skutečně to nejhorší. Tady nejde o to jestli jsou to kosti ježíše nebo ne, tady jde o samou podstatu Ježíšova učení! Myslím, že Ježíš by zaplakal, kdyby viděl svého učedníka tohoto typu.

Re: Bóže ty to vidíš | miro
8.10.2009 20:21 | Reagovat | Sbalit

Milý Pavle, nezbývá mi než zatleskat Tvému jasnozřivému úsudku a inteligenci, která si na vše sama odpověděla a posoudila, rozdělila a opanovala. Ohledně tvrzení „odletu“ za Otcem atd. nebo odchodu do Kašmíru se přece jen mírně pohybuješ na ledě čisté racionality a určitá forma pravdy a tajemství zde asi nemá místo. Ono je to v kontextu NZ dost zásadní, ale to ty odsoudíš jako dogmatismus. Inu, žij spokojeně i se svými vysvětlivkami ohledně lidí, církve, života… Jen si dovolím podotknout, že Ty máš jistotu, že vůbec nějaké kosti kohokoli jsou ve Šrinagáru a nebo je to čistá hypotéza? Ono tam nemusí být totiž vůbec nic. Fanatismus a slepá víra na sebe bere různé převleky. Dovolil jsem si zareagovat, protože mne zdejší Jaroslav na tento příspěvek odkázal. Reakcí na jednotlivé věci v Tvém příspěvku se zabývat nebudu. Můj názor je zkrátka na pár věcí jiný. Tobě přeji alespoň trochu úcty k náboženství nebo i učení Krista, protože jak vidím, více Ti vadí mé vysmání se mrtvým kostem, než když někdo uráží živého Boha nebo církev. Pokoj Tobě. Mirek

Re: Bóže ty to vidíš | Anonym
20.10.2009 14:10 | Reagovat | Sbalit

???

Re: Bóže ty to vidíš | Anonym
21.10.2009 19:33 | Reagovat | Sbalit
Re: Bóže ty to vidíš | miro
8.10.2009 20:27 | Reagovat | Sbalit

A snad mírně v nadhledu, některé formulace a představy o sekání hlav mne upřímně rozesmály :-D Stejně jako určité bujné fantazie o změně a přepisování Bible či dokonce prý aktuální změna tento rok… Inu Pavle a nemyslím to nijak zle, přece jen by bylo dobré nabírat informace z jiných zdrojů, aby ze všeho nešlehaly plameny soudu více než ze středověkých hranic. Ale jsi podle psaní nadprůměrně inteligentní, takže Ti přeji poctivé hledání podle své nejupřimnější cesty, které jsi schopen.

Re: Bóže ty to vidíš | miro
9.10.2009 00:12 | Reagovat | Sbalit

A jenom na závěr Pavle trochu té klasiky, aby to mělo ten správný tón. Pro Jaroslava, který tyto stránky pečlivě monitoruje zasílám také :cool: http://www.you­tube.com/watch?…

Re: Bóže ty to vidíš | Touš
12.10.2009 12:42 | Reagovat | Sbalit

NO, tak jste to pane Pavel rozetnul koukám celý. Kdyby jste nepsal alespoň tak v bodech. Ale docela mně zajímá, jak víte že ostatní němají vlastní zdravý rozum a vy ho zjevně máte na rozdávání. Musím se trochu usmívat pod vousy, že v Šrinagaru koukám má hrob už i Marie a Josef? Někdy se nenajde hrob člověka z minulého století, ale tady koukám není problém dohledat vše. Doufám, že to cestování vám nevlezlo do hlavy a mozek jste nezapomněl na některé z výprav. Přeji vaši sebejistotě o věcech trocha zdravého vlastního rozumu, který tak rád doporučujete. zDAR

Bože... | Leonardo
25.10.2009 16:02 | Reagovat | Sbalit

Ahoj Pavle, Tvé interwiew s katolickým dědou vševědou Mirečkem,to nemělo chybu.Zvláště a to výslovně zdůrazňuji souhlasím zvláště s tvými závěrečnými větami,to Pavle opravdu sedlo! Ježíš by musel opravdu hořce zaplakat,že,všez­nálku Mirečku?

Re: Bože... | miro
25.10.2009 20:50 | Reagovat | Sbalit

Hmmm… :-D Škoda že tak bezobsažné ... Ty si teď říkáš Leonardo? :cool:

Re: Bože... | Leonardo
28.10.2009 14:52 | Reagovat | Sbalit

Čau,katolický všeználku Mirečku,můžeš hádat 3×.

Re: Bože... | miro
30.10.2009 18:07 | Reagovat | Sbalit

3× to je málo :-D Myslím, že stačí jednou :-D Všeználek byla jinak docela fajn khiha co ty na to Leo, pořád jsem na to lépe než Buchtík, co myslíš?

Re: Bože... | miro
30.10.2009 18:18 | Reagovat | Sbalit

Ne, bude přece jen hádat, neodolám. Jsi Santa !!!!! :idea:

Re: Bože... | Leonardo
7.11.2009 10:36 | Reagovat | Sbalit

Čau,čau,katolický dědo všeználku Mirečku, Hele,když chceš s někým diskutovat,tak měj pro příště svoje argumenty,mám za to,že s tebou Jarouš na téma Ježíš v Indii hezky od podlahy zametl.Místo tématu jsi akorád plácal katolické slátaniny o pokoře a nic víc! Polepši se.

Re: Bože... | miro
8.11.2009 20:13 | Reagovat | Sbalit

Mno, zdá se mi, že Tvá kadence urážek je spíše nedostatkem argumentů ze strany Tvé. Takže vážně Leonardo, polepši se také! :-D Jinak se mám senzačně. Kdo je to Jarouš? 8-)

Re: Bože... | Leonardo
8.11.2009 21:02 | Reagovat | Sbalit

Čau,čau katolický dědo všeználku Mirečku, Hele katolíku,chápu,že je to pro tebe strašně nepříjemná osobní prohra a ponížení,když s tebou někdo sečtělej zametl tu tvoji církevní katolickou nabiflovanou nauku,která je po staletí založena jenom na obyčejné lži.Hele,nemáš argumenty? Tak se nepouštěj příště do debaty s Jaroušem.Nemáš na to. A neházej tady katolickýho machra.

Re: Bože... | Leonardo
8.11.2009 21:08 | Reagovat | Sbalit

Hele,napiš mi něco katolického.Třeba uvěřím.

Re: Bože... | Leonardo
8.11.2009 21:22 | Reagovat | Sbalit

Mám skromné přání.Abych uvěřil v katolickou panenku Marii.Pomůžeš mi?Dík.

Re: Bože... | miro
8.11.2009 21:48 | Reagovat | Sbalit

Když zapomenu na řeči kolem, tak je to přece docela jednoduché… Máš mámu a nebo měl jsi mámu? Protože jsi se narodil je to dost pravděpodobné :cool: Takže tak to měl naprosto stejně Ježíš. Měl maminku, které bylo skoro padesát let, když umřel potupnou smrtí. Takže viděla svého syna umírat… Pannna Maria není katolická panenka, mimořádným způsobem ji uctíval i sám Luther, to jen na okraj textu. Takže jak chceš více uvěřit??? A nebo ji chceš postavit na zlatý trůn, klanět se ji, sbírat její sošky, vylepovat si její obrázky na stěnách? Promiň, musím to takto odlehčit. :cool: Nedělá mi problém uvěřit v Marii, matku Krista, začalo to tak obyčejně právě ve dnech, kdy začalo v Izraeli sčítání lidu… a k těmto věcem se vztahují Vánoce, které zanedlouho budou… To je asi vše. Myslím, že Tě tím ale otravuji a nerad bych tedy dělal medvědí službu, ale když jsi se ptal…

Re: Bože... | Leonardo
8.11.2009 22:10 | Reagovat | Sbalit

Hele,katolický všeználku Mirečku,co to tu plácáš za náboženské slátaniny a lži,co mi to tu chceš namluvit?! Jaká potupná Ježíšova smrt?! Jarouš zde předložil oproti tobě důkaz,že bible je nevěrohodnou knihou a Ježíšův život a smrt v Indii je již dnes prokazatelná i když to katolíci popíraj.Já věřím Kerstenovi,který tam osobně byl a pak napsal tu svoji knihu. O Notovičovi jsem také četl.Notovič tam také byl a napsal knihu o Ježíšovi v Indii.To chceš naznačit,že si to všichni tři vymysleli?To co vím,je to,že lhala jen církev.

Re: Bože... | miro
9.11.2009 10:00 | Reagovat | Sbalit

Takže prosím pěkně v bodech: 1/ Měl jsi dotaz – snažil jsem se odpovědět. 2/ Mám za to, že Ježíš na kříži a nebo dle SJ "na kůlu – stauros) zemřel. Jsem o tom historicky přesvědčen, je-li TVůj názor odlišný, tak prosím, věř si čemu chceš… 3/ Důkazy písemné o tomto jsou tak rozsáhlé od 1 st. n.l., že nemám důvod zde toto dokazovat. Ale samozřejmě nebyl jsem u toho, nahrávku nebo videoprojekci nemám ;-) 4/ Autorům, kteří vycházejí z toho, že Ježíš vstal, uzdravil se a odešel do Indii nevěřím. Tak trochu z toho důvodu, že to není nic nového pod sluncem a navíc nevěřím věcem, které se objevují devatenáct století od dané události, byť se tváří sebelogičtěji. 5/ Jak víš, že lhala církev ohledně Ježíšova Vzkříšení? To mi připadá dost nepodložené prohlášení. A jestli lhali ti dotyční pánové. To nevím, ale co vím je to, že církev v dějinách jsou miliony lidí různého úrovně vzdělání a především mnohem blíže oné historické události, takže mne pár lidí z 19–20 století nechává naprosto chladným. Ve stejném světle uvažování ti mohu za ruku přivést asi 4 lidi co ti budou do očí tvrdit, že se setkali s UFO, znamená to že UFO tedy je? :-D

Re: Bože... | Leonardo
9.11.2009 20:43 | Reagovat | Sbalit

Hele kámo,to si piš,že můj názor je oproti tvému odlišný. A jak vím,že církev lže?Celé její dějiny jsou toho důkazem a to i dnes.Mě nikdo nemusí mazat med,že tomu tak není a nikdy nebylo.Katolíci toho mají hodně na svědomí a věřím,že ještě mít budou.Hlavně,že kecají do haleluja o bohu.

Re: Bože... | miro
9.11.2009 21:12 | Reagovat | Sbalit

Nemám čas, takže korespondenci s Tebou přebere Don, který je můj osobní přítel a bratr v Kristu a názory máme vzácně totožné. Níže něco od něj.

Hele kámo to máš recht, už si to tedy píšu… No ale k věci. Církev a dějiny není zaklínadlo a je nutné vidět, že církev netvořila dějiny, ale světská knížata, panovníci a ti, kteří určovali společenská pravidla a způsob existence států, komunit, uskupení… Že to nebylo jednoduché nemusím vysvětlovat, to víš sám. V oblasti České kotliny byly mnohdy jen houfy nájezdníků, pohanských kmenů, které měly svá obětiště a zvířecí a lidské oběti. Křesťanství bylo určitým způsobem požehnáním a posunem vpřed, jak ve formě vzdělanosti, tak ve způsobu náhledu na spiritualitu světa a jeho monoteistické pojetí. Konstantin a Metoděj, Václav, Ludmila… A nebo Sázavský klášter, mniši z kláštera Cluny, irskoskotská mise (dohledej si, chceš-li v Googlu) Jinak jezuitské misie v pralesích Jižní Ameriky (film Mise (Misie)) možná znáš – fantastické!

Ano, někteří katolíci a nejenom oni toho mají plno na svědomí, což je ohavné a po zásluze nesly a ponesou své následky. Nehodlám Ti to vyvracet, jen hodlám konstatovat, že mnohdy se i přehánělo. Ale ano, samotnému mi je doslova na zvracení, když jsem svědkem toho, jak byla víra zneužita mnohými mocnými. Ale doba byla vzdálená a velice složitá, mnohdy nejsme s to porozumět přes vzdálenost času. Budu upřímně doufat, že víra v Krista Vzkříšeného je stále nadějí pro věřící a je jedno zda se jedná o tu či onu církev. Fandím každému, kdo věří upřímně, hledá pravdu a nezraňuje druhé. O Bohu je jinak fantastické mluvit, většinou je dobré ale mluvit o díle Jeho rukou. Myslíš, že by jsi alespoň pro mne udělal jednu obyčejnou věc a vzal si k ruce Bibli? Najdi si Žalm 8,19 + 23. Věřím, že ta Bible z které ho budeš číst bude podobná jako má :-) Jinak „kecat“ o Bohu je opravdu na nic, je třeba se k Němu modlit, učit se mu důvěřovat, pozvat ho k sobě a obrátit se k Němu obyčejnými slovy, třeba jen „Pane, proměň můj život, dej mi sílu, děkuji Ti za každý den…“ Vůbec Ti nic nenutím, nemažu med, jen říkám o co jde v životě. Buď se člověk rozhodne věřít tomu, že Bůh je a nebo není. Záleží pouze na každém člověku a jeho svobodném rozhodnutí…

Re: Bože... | miro
8.11.2009 21:53 | Reagovat | Sbalit

A nebo prostě mrkni bez předsudků na http://www.ma­ria.cz/ Čao M.

 NadpisVloženoAutor
issa 14.6.2007 12:48 nonik
... 18.6.2007 05:32 Anonym
Ježíšův pobyt v Indii 8.12.2008 12:58 Jaroslav z České třebové
Ježíšův pobyt v Indii- Prěžil Ježíš popravu ukřížováním? 8.12.2008 21:00 Jaroslav z České třebové
Ježíšův pobyt v Indii- Kdo se podílel na Ježíšově záchraně? 8.12.2008 22:54 Jaroslav z Ćeské Třebové
Ježíšova hrobka ve Śrínagaru v Indii 9.12.2008 17:42 Jaroslav z Ćeské Třebové
Ježíšův pobyt v Indii- Dostupné knižní publikace 9.12.2008 20:20 Jaroslav z Ćeské Třebové
Re: Ježíšův pobyt v Indii- Dostupné knižní publikace 9.12.2008 20:40 Jaroslav z Ćeské Třebové
Re: Ježíšův pobyt v Indii- Dostupné knižní publikace 5.6.2009 09:29 pariksa
Re: Ježíšův pobyt v Indii- Dostupné knižní publikace 6.8.2009 21:43 miro
Nikolaj Notovič a reakce Vatikánu 10.8.2009 18:54 Jaroslav z České Třebové
Jsou biblická evangelia historicky hodnověrná 10.8.2009 19:56 Jaroslav z České Třebové
Re: Jsou biblická evangelia historicky hodnověrná 10.8.2009 22:53 miro
skromná odpověd pro p.Mira 11.8.2009 00:31 Jaroslav z České Třebové
Re: skromná odpověd pro p.Mira 11.8.2009 11:25 miro
Žil Ježíš v Indii? 11.8.2009 08:54 Iva
Re: Žil Ježíš v Indii? 11.8.2009 11:05 miro
Re: Žil Ježíš v Indii? 14.8.2009 21:17 miro
Ježíš žil v Indii 11.8.2009 14:42 Jaroslav z České Třebové
Re: Ježíš žil v Indii 12.8.2009 22:43 miro
Re: Ježíš žil v Indii 13.8.2009 11:32 miro
Re: Ježíš žil v Indii 19.8.2009 14:32 Jaroslav
Re: Ježíš žil v Indii 19.8.2009 23:02 miro
Je Bible věrohodná? 21.8.2009 15:02 Jaroslav z České Třebové
Re: Ježíš žil v Indii 21.8.2009 17:01 Jaroslav z České Třebové
Re: Ježíš žil v Indii 26.8.2009 09:37 TW
Re: Ježíš žil v Indii 22.8.2009 11:26 Jaroslav z České Třebové
Re: Ježíš žil v Indii 22.8.2009 17:58 miro
Re: Ježíš žil v Indii 26.8.2009 09:24 tuareg
Re: Ježíš žil v Indii 26.8.2009 09:31 Bořek Michl
Re: Ježíš žil v Indii 26.8.2009 10:51 Marie
Re: Ježíš žil v Indii 26.8.2009 09:41 Bizon
Re: Ježíš žil v Indii 26.8.2009 09:48 Hela
Re: Ježíš žil v Indii 26.8.2009 10:04 Rita
Re: Ježíš žil v Indii 26.8.2009 09:51 Gautička
Re: Ježíš žil v Indii 26.8.2009 10:02 Roy
Re: Ježíš žil v Indii 26.8.2009 10:08 Kačka
Re: Ježíš žil v Indii 28.8.2009 15:19 Jaroslav z České Třebové
Re: Ježíš žil v Indii 28.8.2009 21:52 Kačka
Re: Ježíš žil v Indii 31.8.2009 15:35 xxx
Přišel také Nikodém a přinesl 100liber myrhy a Aloe. 8.9.2009 09:25 Jaroslav z České Třebové
Re: Přišel také Nikodém a přinesl 100liber myrhy a Aloe. 16.9.2009 13:39 Touš
Re: Přišel také Nikodém a přinesl 100liber myrhy a Aloe. 21.9.2009 09:46 Iva
Re: Přišel také Nikodém a přinesl 100liber myrhy a Aloe. 21.9.2009 09:55 Iva
Re: Přišel také Nikodém a přinesl 100liber myrhy a Aloe. 25.9.2009 21:54 miro
Re: Přišel také Nikodém a přinesl 100liber myrhy a Aloe. 24.9.2009 21:46 Touš
Re: Přišel také Nikodém a přinesl 100liber myrhy a Aloe. 26.9.2009 08:48 miro
Bóže ty to vidíš 8.10.2009 05:09 Pavel
Re: Bóže ty to vidíš 8.10.2009 20:21 miro
Re: Bóže ty to vidíš 20.10.2009 14:10 Anonym
Re: Bóže ty to vidíš 21.10.2009 19:33 Anonym
Re: Bóže ty to vidíš 8.10.2009 20:27 miro
Re: Bóže ty to vidíš 9.10.2009 00:12 miro
Re: Bóže ty to vidíš 12.10.2009 12:42 Touš
Bože... 25.10.2009 16:02 Leonardo
Re: Bože... 25.10.2009 20:50 miro
Re: Bože... 28.10.2009 14:52 Leonardo
Re: Bože... 30.10.2009 18:07 miro
Re: Bože... 30.10.2009 18:18 miro
Re: Bože... 7.11.2009 10:36 Leonardo
Re: Bože... 8.11.2009 20:13 miro
Re: Bože... 8.11.2009 21:02 Leonardo
Re: Bože... 8.11.2009 21:08 Leonardo
Re: Bože... 8.11.2009 21:22 Leonardo
Re: Bože... 8.11.2009 21:48 miro
Re: Bože... 8.11.2009 22:10 Leonardo
Re: Bože... 9.11.2009 10:00 miro
Re: Bože... 9.11.2009 20:43 Leonardo
Re: Bože... 9.11.2009 21:12 miro
Re: Bože... 8.11.2009 21:53 miro

Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist