nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Re: Ježíš žil v Indii

(Diskuse: Názory k zápisku: Zil Jezis v Indii? (aktualizovano: vysledek patrani-interwiew s lamou z Hemis))

Po stopach tajemneho svateho Issy…
V celem Kasmiru a zejmena Ladaku byl velmi znamy pribeh o svatem Issovi,svetci zidovseho puvodu, ktery mel jizvy na rukou a nohou od hrebu. Prisel pesky se svou matkou ktera zemrela v Pakistanu a dodnes je tam jeji hrobka.Jmenovala se Marie.


Počet příspěvků v diskusi celkem 70 (poslední 9.11.2009 21:12)

Re: Ježíš žil v Indii | miro
12.8.2009 22:43 | Reagovat

Inu, je to od Vás chvályhodné Jaroslave, nicméně daná fakta jsou tak trochu bohužel bulvárním smetím a nikoli kvalitní literaturou faktu a výzkumů. Amatérští spekulanti hledají senzace vždy a všude a v jakémkoli oboru, nelze bránit. Bohužel amatéři postrádají koncepci, znalosti, jazykovou vybavenost a o to více se snaží vyprodukovat silné přesvědčení hodnověrnosti. Říkám bohužel, protože odpor je povzbudí o to více k opačnému názoru a ba co více – utvrdí v jejich cestě :cool: . Víte, ono na světě je plno lidiček a plno znalců, biblických archeologů, vědců, písmoznalců a také zástup skeptiků. Existuje plno křesťanských církví, sborů a též odborníci z řad arabistiky, židovství atd. na mimořádně kvalitní úrovni a někteří vědci by i velmi rádi našli senzaci, podobně jako při hledání Noemovy archy v Turecku. Pravda je bohužel taková, že senzace se nekoná. Zaprášená hrobka s jakýmsi nápisem je zcela stranou pozornosti, ale nic Vám nebrání udělat si malý výlet do daných míst. Víte, ono to prostě je nezajímavé místo a to dokonce i pro pochybovače. Ale máte-li rádi záhady a hledáte-li kosti Krista nepochybně zapracujte na znalostech cizého jazyka a překládejte si na webu informace nejenom z češtiny. Přeji dostetk pokory a skromnosti, kterou v hojnosti máte, jak jsem pochopil z nedávného příspěvku.

Co se týče faktů, tak s nimi pracujete občas sám nedbale. Hovoříte o sv. pavlu jako že změnil duchovní učení Krista, ač NZ tomuto nenasvědčuje, mluvíte o zkreslení biblického učení církví, přičemž je mnoho křesťanských církví a zkreslení je dost široký pojem. Jistě jsou Vám tedy dostupné znalosti a závěry koncilů prvokřesťanských, spisy, edikty, kodexy… A nebo se Vám protiví, že církev vůbec nějaký sněm měla a na něčem se usnesla bez vědomí Ježíše 8-) A co takový Duch svatý? Víte, ony tzv. hodnověrné spisy a fakta o Kašmíru jsou pro mne snůškou spekulací od spekulantů, lovců záhad a neodborníků, kteří jsou mimo mísu. Možná bych se občas do něčeho zahlobal, ale když vidím s jakým vhledem, výbavou, předsudky, socializujícími prvky a předjímáním přistupujete k evangeliu, pak ztrácím skutečně chuť být v tomto směru tolerantní. Navíc skutečně škoda slov k tomuto tématu. Jde zcela mimo mne a přiznám se, že neobsahuje širší dimenzi úvah a je ploché a bezvýznamné.

A teď trochu od tématu: doporučuji pro Vás Jaroslave web http://lecav-praha.unas.cz/

S vikářkou Eduardou jsem kdysi vyměnil pár slov a ona je přesně ta, která by Vám i Vaší manželce sedla. Její kdysi pro mne krkolomný konglomerát socializujících prvků a náboženství mne šokoval. Věřím ale, že pro Vás by to bylo povzbudivé. Mimo jiné jsem k ní kontaktně příšel před lety skrze zase jednu známou paní od volnomyšlenkářů. Inu, cesty se kroutí a mnoha lidí si mohu vážit ač s nimi nemusím souhlasit. Takže dobrou noc.

Reaguje na názor: Ježíš žil v IndiiReklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist