nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Zacatek cesty.......pozdrav z Thajska

Dubaj

Jako ze startreku:-)

Na začátek se objevily letenky za dvanáct tisíc s Emirates, i když ve finále to nebylo tak ,, Levné“ jak se zdá.

Po půl ročních přípravách a klasického hektického balení dvě hodiny před odjezdem, můžeme nasednout na bus do Mnichova. Tady nás čekalo malinké překvapení, a to při odbavení. Jedna milá Němka nás nechtěla pustit do letadla!!! Problém, nemáme thajské víza, nebo jízdenky abychom potvrdily odchod ze země, tak nás nemůže odbavit. Dle internetu co jsem se četl doma, se thajské tranzitní vízum (15 denní) dá pořídit na letišti v BGK.

Bohužel mi nějak uniklo, že je k tomu potřeba ukázat jízdenku ze země, nejlépe letenku. Bohužel pozor!! Nestačí vízum do další země, jak jsme si mysleli. Jelikož letadlo odlétalo za půl hodinky, možnost byla jediná, koupit si letenky z BGK do Kuala Lumpur za 18 000korun.Další zádrhel byl v tom, že moje a Martinčina keš nestačila, tak přišli na řadu Kreditní karty. Samozřejmě moje, ani Martinčina nefungovala, tak přišel na řadu pokus číslo dva, tři, atd. Mezitím co jsem běhal po letišti a sháněl dolary, radostně Marťa volá a křičí do telefonu, že se to na konec povedlo.

Tímto chci poděkovat Else Stupp, díky její pomoci se nám podařilo odletět s Evropy. Přes Dubaj, 12.ledna roku 2009 dolétáme do hlavního města Thajska.

Obchodnik

Uderem verni hodiny se na nas behem nekolika minut vyrojilo mnozstvi lidicek s snazili se prodavat sec jim sily stacili.

Opět v Bangkoku, nebude to ani rok a jsem tu znovu. Marťa jako nově příchozí, kouká kolem sebe jako tatar na život v bangkockých ulicích. Jsme mile překvapeni, když nás MAMA v Apple Guest House nedaleko Kao San přijímá. Noc Trávíme ještě se dvěma pány. Jeden je Francouz, který je na půl roční dovolené po JV Asii. Tráví vždy jeden měsíc v Barmě, Thajsku, Laosu, Kambodži a jeden ve Vietnamu. Prý ten druhý chlap je ,,crazy man, crazy“ Bohužel frantík neuměl anglicky, tak víc nám nedokázal říct. Nerad vzpomínám na to cestování, protože jsme noc před odjezdem vůbec nespali, tudíž po 40 hodinovém přesunu jsme padli do postele jak zabití. Nechápu, co organismus všechno vydrží.

Den Druhý

po vydatném spánku, byla vydatná snídaně, a po vydatné snídani vydatný odpočinek. Přes den jsme korzovali po městě a Marťa byla zase unešená z hodně věcí kolem. Není se čemu divit, ten kdo přijede poprvé je hodně na větvy. Vyzvedli jsme si jízdní řád do Ayutthaye na hlavním vlakovém nádraží Huala Phong. Nejlépe se sem dá dostat z centra busem č. 53 za 7bátů (momentální kurz 100THB- 55kč, 1 USD-34THB) což je asi 4koruny za hodinovou jízdu autobusem, který pamatuje aspoň 30 až čtyřicet let. Zastavený tachometr na třech miliónech o něčem taky napoví. Večer bylo potřeba papat, tak místní pokrm Pad-Thai nám zaplnil žaludky a s chutí jsme vyrazily spinkat, únava byla pořád znát.

Den třetí

Bangkok

Puoliční prodavač občerstvení nedaleko hlavního vlakového nádraží Hua Lamphong

ráno nebylo zrovna příjemné, totiž přímo pod oknem seděl někdo, kdo musel mít zaručeně choleru. To sem ještě neslyšel, zvuky jako kdyby někdo chtěl vyzvracet svoje střeva, prostě někdo po ránu slyší kohouta, někdo zvracející babičku. Dopoledne jsme si prošli China town, je to obrovská tržnice, která se táhne miniaturními uličkami přes několik bloků. Dá se tu koupit téměř cokoli. Odpoledne nás čekala jízda vlakem do Ayutthaye. Miluju public transport, člověk tu jede s místními obyvateli a leckdy se dá něco zažít Za 15 THB a dvě hodiny vystupujeme na nádraží, přívozem přes řeku (2 THB) jsme se dostali do centra. Vcelku bez problémů jsme se zde ubytovali (160THB za pokoj).

Den čtvrtý

Na dnešní den máme koupené jízdenky z BGK do Krabi, tudíž jsme neměli mnoho času na prohlídku chrámů v okolí. Tlačeni časem si pronajímáme Tuk-Tuk, řidič nám slibuje tří hodinový okruh po těch nejlepších chrámech. Určitě stojí za to navštívit historické chrámy a stavení, stojí tu několik století. Jsou celkem v zachovalém stavu a vstupné se platí u každého zvlášť. Kdo miluje Angorskou architekturu v Kambodži, může tu strávit příjemný den. Nejlevnější dopravou je pronájem kola (30 TBH), Většina chrámů je rozmístěna na ostrově 5 krát 3 Km. Tuktukář nás zavezl nás nakonec do pěti krásných chrámu. Jako v akčním filmu stíháme vlak na minutu přesně. Večer nasedáme do autobusu směr jih do Krabi, konkrétně na lezeckou pláž Ton-Sai poblíš města Ao Nang.

Den pátý

O půl sedmé ráno nás vykopli z autobusu v Surat Thani, kde jsme čekali dvě hodiny bus do Krabi. Tady stojí za připomínku, pokud cestujete VIP busem vemte si všechnu elektroniku sebou, nenechávejte ji v zavazadlovém prostoru. Je hlášeno mnoho případů o odcizení věcí během jízdy.Do Krabi jsme přijeli během oběda, bylo slunečno a hlavně teplooooo, odtud na lezeckou pláž Ton Sai dá nejlépe dostat dodávkou do Ao Nang, koupit si lístek na loď (80TBH) a jste v ráji. Palmy, šejky, pláže, moře, pohoda, teplo a hlavně lezení. Tak se ve zkratce popsat Ton Sai Beach. Ubytování jsme sehnali u skvělé MAMY v Tiew khao bangalow za krásných 200TBH za bungalov. Elektrika jede od šesti do půl noci. Wc a sprchy jsou společné.

Den šestý až dvanáctý:

Během těchto dní jsme vyzkoušeli snad všechno, co se tady vyzkoušet dá. Lezení, pěší výlety, prohlídka malé jeskyně, každodenní koupačka, válečka na pláži, kayaking a hlavně jsme hodně jedly. Nepřeberné množství restaurací a kyosků z občerstvením čekají na vás na každém kroku. Miluji kokosový šejk, rýži se zeleninou, Pad thai, Shinga beer, prostě samé dobroty. Bohužel od minulého roku se tu cena trochu zvedla a to nás nutí cestovat dále ne jih.

Momentálně se nacházíme ve městě Krabi a hodláme si dneska koupit jízdenku do Malajsie na ostrov Penang o rozloze 28km čtverečných, šesti kilometrový most ho spojuje s Malaysií. Zatím nevíme, kdy jezdí loď na Sumatru, prý jen dvakrát týdně, tak doufáme, že tam neztvrdnem tři dny čekáním.

Z Thajska zdraví Martinka a Dave

22.1.2009 10:04
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 13.24
Co je to karma a jak funguje?

Galerie k zápisku

Dubaj
Dubaj
Dubaj
Dubaj
Bangkok
Bangkok
Siam Center
Siam Center
Obchodnik
Obchodnik
Venkov
Venkov
dsc-0107
dsc-0107
dsc-0116
dsc-0116
Zacatek cesty.......pozdrav z Thajska
Zobrazit všechny obrázky — celkem 14 obrázků


Diskuse k zápisku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky

TOPlist