nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Vy ještě nemáte taktický batoh?

Pak jsou tu ale určité skupiny lidí, které jen tak nějaký obyčejný batoh neuspokojí. Patří mezi ně nadšenci pro horskou turistiku, milovníci přírody, kteří v ní tráví delší čas a potřebují na „přežití“ spoustu propriet, rybáři, myslivci, sportovci a ti, kdo provozují hobby armádní aktivity.

A protože je pravda, že pro každý účel bychom měli mít adekvátní vybavení, tak pro výše jmenované jsou na trhu takzvané taktické batohy.

Co vlastně je taktický batoh?

Tyto batohy slouží dobře především profesionální vojákům, avšak to není případ, kterým bychom se chtěli nyní zabývat. Podle těchto vojenských batohů byly vyvinuty jejich různé outdoorové podoby a typy pro civilní veřejnost tak, aby byly funkční, praktické a pohodlné.

Takový batoh je především lehký, a přitom velký a skladný. Jeho dalšími výhodami je bezesporu ergonomický tvar, vysoká odolnost a variabilita. Taktické batohy jsou vyráběny v několika velikostech, z nepromokavého materiálu. Můžete v nich nosit veškeré vybavení pro své zájmové aktivity, rezervní oblečení, potraviny, a podobně.

Všechny taktické batohy: mají vypolstrovaná záda a ramenní popruhy, které jsou ergonomicky vytvarované. K upínání v pase slouží široký bederní pás a pro tažné zatížení i hrudní pás. Batohy mají nejméně dva hlavní prostory se zapínáním na zip a řadu menších kapes vnitřních i vnějších. Použitý materiál bývá obvykle polyester s PVC podšívkou. Velkou předností těchto batohů je kvalita a odolnost

  • pevné švy
  • kvalitní spony i zipy
  • popruhy z pevného polypropylenového vlákna.

Taktické batohy na našem trhu jsou kompatibilní se systémem MOLLE – modulární lehké vybavení; jde vlastně o prošívanou popruhovinu, na niž lze zavěšovat další pouzdra, kapsičky a různé jiné potřebné vybavení.

Některé typy těchto batohů mají odnímatelné a vyměnitelné přední kapsy, které se mohou používat jednotlivě, anebo dohromady jako příruční batůžek. Mohou sloužit na mokré či použité oblečení.

Barevnost batohů – různá „maskáčová“ provedení, anebo jednobarevní přírodní odstíny.

Budete-li mít chuť, prohlédněte si různé typy taktických batohů na internetu – v army shopech. Uvidíte, že vás zaujmou nejen svým provedením, ale také velmi příznivými cenami.

Blog: Cesty Českem
Názory k zápisku: zatím žádné
27.3.2018 15:11
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 9.45
Co je to karma a jak funguje?


Diskuse k zápisku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky

TOPlist