nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Turistika v okolí Lokte nad Ohří:

Město Loket nad Ohří není lákavým pro návštěvníky jen kvůli kulturním památkám, které se tu nacházejí, ale také kvůli mnoha turistickým a cyklistickým trasám a přírodním památkám, které v okolí tohoto města leží.

Jelikož se město Loket nachází přímo v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, není tu o krásnou přírodu a přírodní zajímavosti nouze. Touto oblastí vede také celá řada turistických tras.

Zajímavou trasu, kterou byste neměli vynechat, pokud navštívíte Loket, je vyhlídková stezka vedoucí tímto městem. Po cestě narazíte na tři vyhlídková místa, ze kterých si prohlédnete celé město i jeho blízké okolí.

Oblíbenou pěší trasou je dále ta, která vede z Lokte do Kalových Varů. Cestou uvidíte celou řadu přírodních krás, jako například Svatošské skály, dále se budete moct zastavit na rozhlednu Diana nebo na Vyhlídku Karla IV. V Karlových Varech pak můžete například zavítat do Muzea Jana Bechera, kde jsou součástí prohlídky také degustace produktu.

Dalším oblíbeným turistickým cílem je zřícenina hradu Andělská hora. Stejnojmenná obec Andělská hora se nachází dvanáct kilometrů od Karlových Varů. Z Karlových Varů se můžete k zřícenině dostat také pěšky, a to po zelené trase dlouhé přibližně deset kilometrů.

Pěkným výletem může být návštěva Sokolova. Do něj se z Lokte dostanete bez problémů pěšky, trasa měří přibližně osm kilometrů. U Sokolova se pak nachází rozhledna, z které si budete moct prohlédnout zdejší okolí. Dále v Sokolově můžete navštívit například Hornické muzeum. Pokud plánujete někde složit hlavu, doporučuji Penzion Ulrika.

Blog: Cesty Českem
Názory k zápisku: zatím žádné
15.10.2015 14:45
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 16.24
Co je to karma a jak funguje?


Diskuse k zápisku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky

TOPlist