nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Tipy na výlety do okolí Loktu nad Ohří

Město Loket a jeho okolí, nabízí mnoho památek a zajímavých míst, která stojí za Vaši návštěvu.

Pokud se ocitnete v blízkosti města, samozřejmostí je navštívení Hradu Loket, jenž je dominantou města a jeho součástí je i rotunda. Hrad nabízí mnoho okruhů, z nichž si každý určitě vybere.

Zajímavým místem je i Muzeum knižní vazby, které bylo otevřeno v roce 2001 a než se přestěhovalo, bývalo stálou expozicí v Černé věži. V muzeu naleznete zejména knihy a vše, co s nimi souvisí.

Na město se můžete rozhlédnout hned ze dvou věží, a to z již zmiňované Černé věže a z věže na hradu. Černá věž se nachází v areálu dolního hradu, tudíž není od hradu daleko a původně sloužila jako věž strážní. Navíc se zde nachází muzeum kuriozit, které zaujme nejen dospělé, ale i děti.

Těsně pod hradem na náměstí se nachází kostel sv. Václava, který byl postaven ve 13. století. K vidění jsou dva oltáře, vyřezávaná kazatelna či barokní zpovědnice.

Pro milovníky přírody doporučujeme chráněný přírodní výtvor Svatošské skály, které vznikly působením řeky Ohře a rozprostírají se na 2ha. Skály jsou plné pilířů, hranolů a jehlanů, a údajně připomínají svatební procesí, čemuž odpovídají i názvy jako Nevěsta a Ženich, Svědkové, Tchán, apod.

Nedaleko Loktu, je k navštívení další historická památka Bečov nad Teplou. Původně šlo o hrad, sloužící k ochraně křižovatky významných zemských cest. V 16. století byl následně přestaven do dnešní podoby. V tomto období vznikl také malý renesanční palác. Součástí zámku je i tzv. donjon, neboli obytná věž hradu.

Po celém dni Vám určitě vyhládne, a proto doporučujeme, jít se posilnit do rodinného pivovaru Svatý Florian. V malém pivovaru zde vaří přírodní pivo (polotmavou jedenáctku) v původní sladovně. Jeho součástí je i pivovarské muzeum. Ubytovat se můžete nedaleko v Penzionu Ulrika.

Věříme, že si návštěvu města Loket a jeho přilehlé okolí užijete.

Blog: Cesty Českem
Názory k zápisku: zatím žádné
29.5.2017 05:41
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 13.28
Co je to karma a jak funguje?


Diskuse k zápisku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky

TOPlist