nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Obrázek šest - Dům hrůzy

aneb krátká, hororově laděná exkurze po mém současném působišti s ještě kratším vysvětlením toho, co tu vlastně dělám.

Toto je Uniklinika:

Uniklinika

Takhle vypadá dům hrůzy, když se jede od hřbitova.

Něco jako fakultní nemocnice, fakulta budoucích doktorů a část Recetoxu (bývalá Katedra chemie životního prostředí a ekotoxikologie) v jednom.

Podle jednoho internetového zdroje je to největší nemocniční budova a určitě největší nemocnice pod jednou střechou v Evropě.

Zvenku na mě ta megabudova působí spíš jako lehce futuristická fabrika z nějakého katastrofického filmu s rourovodama, výtahama a spoustou oken, která se zevnitř nedají otevírat, a spoustou chodeb, kde se dá zabloudit. Jo, už se mi to několikrát stalo. Ale asi po měsíci se mi už podařilo jít třikrát po sobě do práce stejnou cestou. Začíná to být trošku nuda. Ale pořád je tu spousta pater a chodeb, které jsem zatím nenavštívila. Byla jsem třeba v poschodí mínus tři, kde je centrum vozíčkové a potrubní pošty, ale netuším, co je v poschodí mínus dva.

Uniklinika 3

Ale popořádku. Proč je ten barák tak strašně velký?

Omyl, on není velký. Ve skutečnosti měl být mnohem větší, jenže statici se nějak přepočítali a on jim při stavbě začal ujíždět. Podloží je tu totiž trošku písčité. Páni stavitelé přemýšleli, co s tím. Betonové injekce asi nebyly to správné řešení, tak upustili od mega megalomanské stavby a nechali stát to, co už bylo postavené. A tak vznikly věže. Celá budova stále ještě pochoduje o nějaké dva centimetry za rok směrem k univerziní menze.

Zevnitř vypadá tahle instituce úplně stejně strašlivě jako zvenku. Akorát vyvedená z optimistických barvách – zelená, oranžová, žlutá. Zelený pruhovaný koberec na zemi, pokud tam není stajně zelená umělá hmota, taková ta s kolečkama, co je třeba v kajutách na lodi, aby to neklouzalo, když je to mokré, stěny pak oranžovožluté, plechové.

Asi takhle:
Uniklinika zevnitř

Áno, a všechny chodby jsou stejné.

Na druhou stranu ta hrůza skýtá netušené možnosti. Třeba inspirace pro novou počítačovou hru. Představte si úkol: jdi na oběd do menzy jinou cestou než včera a předevčírem. Pohoda, těch možností je skoro nekonečně mnoho. A pak jsme se pak vraceli z mínus prvního patra zpátky do třetího, abychom vyzkoušeli jiné schody, které nekončí slepě a bez dveří a pak ještě dvakrát.

Příště musíme najít cestu, kudy se dostaneme na střechu. Ta prostě musí existovat. Někde.

Kancelar

PhD office. Nechybi optimisticky pruhovany koberec. Tohle je pulka, vlevo je jeste druha, stejne velka. Pocet obyvatel sedm plus lednicka rychlovarna konvice.

Sem tedy chodím každý den spořádaně do práce a pokouším se dělat vědu. Zatím mi to moc nejde, ale pracuju na tom. Mám totiž plán, který jsem vyplnila do sofistikované šablony ve Wordu a ten se teď pokouším dodržovat.

V laickém jazyce řečeno moje práce spočívá v tom, že sypu cytostatika na organismy a pozoruju, co to s nimi udělá.

Někteří mi pomáhají, někteří moc ne, zvláště ti, kteří tu už nepracují, ale dokud pracovali, prohlašovali něco o tom, že cytostatika v jejich laboratoři nikdy! A ostatní teď z toho mají strašnou hrůzu a snaží se mě přesvědčit, že mám měřit optickou hustotu přes samolepící fólii, která ovšem dokáže rozdíly v naměřených hodnotách spolehlivě smazat.

Následuje fotoreportáž pro pokročilé ve fotogalerii. Doporučeno zejména pro kolegy z Recetoxu, pro ostatní to asi tak zajímavé nebude.

8.9.2007 20:53
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 15.20
Co je to karma a jak funguje?

Galerie k zápisku

Uniklinika
Uniklinika
Uniklinika zevnitř
Uniklinika zevnitř
Uniklinika 2
Uniklinika 2
Uniklinika 3
Uniklinika 3
Kancelar
Kancelar
Chodba
Chodba
Laborator
Laborator
odpad
odpad
Obrázek šest - Dům hrůzy
Zobrazit všechny obrázky — celkem 16 obrázků


Diskuse k zápisku

 NadpisVloženoAutor
fakt dobrá nemocnice... 18.9.2007 22:30 Tomáš
Ha há 1.10.2007 13:00 Kirsten
Re: Ha há 3.10.2007 23:23 Radka
Re: Ha há 4.10.2007 08:45 Piff
Re: Ha há 4.10.2007 16:55 Radka
TOPlist