nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Obrázek jedna - letiště

Středa dopoledne, letiště v Praze – Ruzyni je poloprázdné. Venku paří slunko, dnes určitě bude těch slibovaných sedmatřicet. V hale je příjemně klimatizováno, dokonce jsem trefila i terminál, což mě ani nenapadlo nad tím přemýšlet. To až VVR, která mě i s mými pětadvaceti kily bagáže vezla, se ptala, odkud že to letím. No přece z letiště, ne?

Obrovský prostor haly, semtam svítící obrazovka, semtam pípnutí mobilního telefonu, na pozadí hučení klimatizace a rozhovorů, na zemi mapa světa. Na panelech uprostřed haly nádherný velký fotky nějakého pana Kolbaby. Neočekávaný kulturní zážitek. Jsou fakt moc pěkné, doporučuju se na ně jít podívat o jen tak.

Půl hodiny před odletem, za sklem haly se zatáhlo, prší. Uvnitř je trošku nervózně, u brány C2 trošku přeplněno, nepříjemně klimatizováno. To všichni letí do Kolína?

Deset minut do odletu. Nic se neděje. Chapadlo se jménem C2 by už dávno mělo být přicucnuté k letadlu, ale letadlo nikde.

Deset minut po odletu. Obrazovka se rozsvítila a ukázala absurdní nápis: Frankfurt, 13.30. Takže zpoždění? Beru, ale co ve Frankfurtu?

Patnáct minut po. Přichází chlápek v uniformě. Útočím na něho dotazem, on se obratně kryje pultíkem, obrazovkou a telefonním sluchátkem, to mu ale nepomáhá, útočím znovu, z otočky a přímo na hlavu, kdo teda by měl něco vědět, když ne vy, no tak se, prosím, zeptejte, máte tu sluchátko, tak někam zavolejte. Podléhá přesile, během souboje se mi totiž za zády objevilo dalších asi deset lidí se stejnými útočnými otazníky. Konečná kapitulace, letadlo se zpozdilo, poletí snad o dvě hodiny později, tohleto je úplně jiný let, hlavně do tohodle letadla nenastupujte. Nakonec jsme se dočkali i veřejného vyhlášení. Pětadvacet minut po odletu. Maňána. Ne že by mi to vadilo, ale u Němců jsem tenhle přístup tak trochu nečekala.

První zpráva pro Lubu, moji bytnou a spolubydlící, opustila můj telefon ještě v Praze. Zpráva byla prostá a jak obvyklá – máme zpoždění, dorazím později. Podruhé jsem do telefonu vyťukala zprávu až v Německu, ta byla o něco optimističtější: Sedím ve vlaku, blížím se do Aachenu.

O to překvapenější jsem byla, když dorazila odpověď odkudsi ze Stuttgartu, Viele Grűsse, tvoje SMS dorazila, ale na špatné místo, slovensky moc neumím, Liebe Grűsse, Markus.

Chvíli jsem na to čuměla, problém nakonec vyřešila Luba, která už dvě hodiny čekala v Aachenu na nádraží a zkoušela se mi dovolat na můj vypnutý telefon. Vlastně mi tak trochu pokazila rande, na druhou stranu až do Stuttgartu by se mi ten den už stejně nechtělo.

20.7.2007 17:15
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 11.63
Co je to karma a jak funguje?


Diskuse k zápisku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky

TOPlist