nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Obrázek dva - bývání

Albert

Smutné košťátko Albert

Na to, že je to studentský byt, je to dost luxus. Poslední patro, hned vedle parku, kde se mohutně griluje, pokud teda zrovna neprší, výhled do protějších oken jiných studentských bytů. Bydlení je to na patra, dole kuchyňka a obývák, nahoře ložnice, všechno jeden prostor, vlastně taková dvoupatrová garsonka.

Střešní okno, kterým se dá vylézt na střechu, čehož jsem hned dneska využila a šla se tam i s Lubou nasnídat. Ona, jak tvrdila, tam naposledy byla na Silvestra. Vánoční stromeček v květináči ovšem letošní vedra nepřežil, takže na konci střechy stojí v solidním květináči bohužel už jen smutné košťátko. Ale i to tam tak nějak patří. Takže vegetování na střeše nepřeje jen to, že tu zatím každý den prší.

A ještě něco o Aachenu:

Cáchy (německy Aachen, francouzsky Aix-la-Chapelle, holandsky Aken)

Nejzápadnější německé velkoměsto. Leží 65 km jihozápadně od Kolína na hranicích Německa, Belgie a Holandska. Třísetmetrový kopeček západo-jiho-západně od města, kde se potkávají tyto tři státy, je nejvyšší horou Holandska. Takže Holanďani mají nejvyšší horu v Německu. To jim moc nezávidím.

Těžko říct, jestli město založili Římani nebo Kelti. Dnes je samozřejmě moderní říkat, že Kelti. Jenže v Cáchách jsou horké prameny a lázně, to byla parketa Římanů. V 8. století se Cáchy staly zimním sídlem Karla Velikého, který z nich udělal centrum vzdělanosti a kultury.

Co stojí za vidění, je určitě Dóm a obrovská gotická radnice – Němci si asi na velké budovy potrpěli i za gotiky. Co se týče velikosti, nijak si radnice nezadá s budovou univerzitní kliniky, kde budu pracovat. Co se týče toho, jak vypadá, tak radnice je o dost hezčí. Holt gotika a sedmdesátá léta dvacátého století se moc srovnávat nedají.

20.7.2007 18:06
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 13.63
Co je to karma a jak funguje?

Galerie k zápisku

Náš balkón
Náš balkón
Albert
Albert
Zahradka
Zahradka
vyhled 1
vyhled 1
vyhled 2
vyhled 2
Tucnak
Tucnak
Westpark
Westpark
Obyvak
Obyvak
Obrázek dva - bývání
Zobrazit všechny obrázky — celkem 13 obrázků


Diskuse k zápisku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky

TOPlist