nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Obrázek devátý - Pokračování ódy na suchý ponožky...

Nebo taky pokračování bitvy o Ardény. Tentokrát ale se suchýma ponožkama.

Dva týdny po vánocích, začátek ledna a v Aachenu, světe div se, neprší. Nicméně ani nesněží, je jasno a svítí sluníčko, teplota příjemně někde mezi pětkou a desítkou. Toť tedy můj laický odhad.

Ovšem už v autobuse jsem si všimla toho bílého na zemi… ne, sníh to nebyl, nenechte se zmýlit, sníh v Eifelu tuto zimu byl poprvé a naposledy ten víkend, co jsme tam tak strašně zmokli. Ale i jinovatka se ve stínu udržela celý den a po západu slunce spolu s větrem bylo na rašeliništi pěkně frišno.

Rašeliniště Hohes Venn, to byl náš dnešní cíl. Ve stejné sestavě jako v listopadu v Ardénách, posily z Belgie dorazily už v sobotu ráno a spolu s aachenským Honzou se vydaly do Eifelu prozkoumat převážně místní pivovary a ochutnat klášterní bylinkové likéry. Já jsem v sobotu zkoumala vnitřek domu hrůzy.

Autobus nás vyhodil v Monschau, krásném malém městečku v údolí řeky Rur (neplést s Ruhr!) postaveném stejně jako většina ostatních eifelských městeček a vesnic převážně z hrázděných domů. O tomhle městě panují v Aachenu dva v podstatě stejné názory. Polovina místních říká, že je to jedno z nejhezčích míst a rozhodně stoí za to se tam podívat a určitě tam musím jet. Druzí tvrdí, že nemá cenu tam jezdit, protože je to tam tak hezký, že jsou tam neustále davy turistů. Tak hrozný s těma davama to tam nebylo, ale na mostě nad řekou s vyhlídkou na hrad jsem na fotku musela docela dlouho čekat a musím se přiznat, že představa vánočního trhu, který je tady vyhlášený skoro stejně jako ten v Aachenu, mě docela vyděsila.

Monschau 5

Nejlepší zoom jsou vlastní nohy

Monschau 2

Širokoúhlej… Podle které hrany brát svislej směr?

Monschau 3

Protože Monschau opravdu stojí za to, dostali jsme se k rašeliništi až později odpoledne. Ono to pár kilometrů je, když se přičte chvilka bloudění, čaj, počítání vrtulí na obzoru a honička za ulítlou mapou, byl najednou skoro sluncezápad. Na jednu stranu to znamená krásné teplé světlo, a s vypůjčenou digitální zrcadlovkou jsem si to docela užívala, na druhou stranu to znamená pěkně studený ruce, spíš zmrzlý, a nastavujte si clonu v rukavicích!

Takže rašeliniště jsme opět spíš přeběhli, tentokrát delší cestou a pak ještě zpátky tou samou, co jsme šli minule. V místech, kde jsme se minule brodili, byla voda – tedy led – poslušně pod dřevěnou cestičkou, rozšlapané bláto spíš křupalo než čvachtalo a na dřevěný chodníček se muselo místy hodně opatrně nebo s mačkama.

Slunko zapadalo pomalu, pomaličku a já jsem se řídila tátovou radou, že fotka proti slunci nemůže být škaredá. Buď nevyjde vůbec, nebo je krásná. No, ještě to budu muset trochu vychytat…

Raseliniste 2
Raseliniste 3

Taky vám to připomíná fotky z africké savany?

29.1.2008 21:57
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 13.25
Co je to karma a jak funguje?

Galerie k zápisku

Monschau 1
Monschau 1
Monschau 2
Monschau 2
Monschau 3
Monschau 3
Monschau 4
Monschau 4
Monschau 5
Monschau 5
Cestou do Mutzenichu
Cestou do Mutzenichu
Raseliniste 1
Raseliniste 1
Raseliniste 2
Raseliniste 2
Obrázek devátý - Pokračování ódy na suchý ponožky...
Zobrazit všechny obrázky — celkem 9 obrázků


Diskuse k zápisku

 NadpisVloženoAutor
Ad savana (Raseliniste 2) 31.1.2008 13:33 Hallík
popiska 19.2.2008 22:10 Topí
Re: popiska 21.2.2008 10:59 Milan Kylar
TOPlist