nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Další příspěvky: « 95 / 189 »nejnovější 1 ··· 47 ··· 93 94 [95] 96 97 ··· 142 ··· 189


Jak to žije v Lisabonu

Centrem nočního dění je v Lisabonu čtvrť plná barů – Bairro Alto. Tato čtvrť je zajímavá nejen v noci, ale i ve dne. Tvoří ji úzké uličky plné zajímavých miniobchůdků, je zde k nalezení několik vyhlídek a jedna z lanovek elevadores – Bica.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Lisboa – a boa vida!
Názory k článku: zatím žádné
11.12.2008

Sponzorované odkazy:


Krkonoše v zimě - lyžování i kultura

Krkonoše jsou naše nejznámější pohoří. Leží v severní části naší republiky a dělí se na Západní, Centrální a Východní Krkonoše. Nachází se zde nejvyšší hora naší republiky – Sněžka. Vysoká kvalita služeb a široká turistická nabídka láká tisíce návštěvníků každý rok. V zimě je to naše nejvyhledávanější destinace…

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: celkem 1 (poslední 5.1.2009 16:10)
10.12.2008

Počítačový program pro běžkaře

Volně šiřitelný počítačový program Běžecké tratě českého výrobce EAGLE Software je užitečnou pomůckou pro vyznavače běhu na lyžích v českých horách. Umožňuje plánovat libovolné trasy a archivovat již projeté výlety na běžkách. Dne 13. listopadu 2008 vyšla nová verze tohoto software.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
9.12.2008

Panna Marie Guadalupská - Virgen de Guadalupe

Nevím už, jak téma vzniklo, každopádně jsem podotkla, že oslavy Dne mrtvých jsou mexickým nejdůležitějším svátkem. Manžel mě pohoršené ujistil o tom, že jsem na omylu, že něco jiného je nejznámější svátek a něco jiného nejdůležitější. Přiznávám. Z pohledu cizince je asi všechno trošku jinak, než z pohledu rodilého Mexičana. Den mrtvých je sice dokonce uznán UNESCO jako kulturní dědictví a Mexičané ho slaví s velkým zápalem (jako ostatně všechno), ale svátek, který každoročně obrátí celé Ciudad de México vzhůru nohama, které donutí tisíce a tisíce obyvatel nejen Mexika, ale i Střední Ameriky a možná i Ameriky Jižní, vyrazit směr Guadalupská bazilika, aby jejich patronce společně zazpívali a vzdali hold, jsou ve skutečnosti „narozeniny“ Svaté panenky Guadalupské, které se slaví 12. prosince.

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 5 (poslední 1.7.2013 00:54)
9.12.2008

Perla západního pobřeží

San Francisco je asi nejlevicovějším a nejsvobodomys­lnějším městem současných Spojených států a internetová petice upozorňující konzervativní zbytek Ameriky, že v případě odtržení California Nuovo bude mít všechno dobré, od 95 procent vína až po 5 nejlepších univerzit, zatímco konzervativním státům zůstanou moskyti, tornáda, hurikány, 80 procent obézních a teleevangelisté, byla míněna jen částečně jako žert.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
8.12.2008

Pražské ostrovy - Štvanice

Ostrov Štvanice leží mezi Karlínem a Holešovicemi. Traduje se, že ostrov existoval už kdysi dávno, když kněžna Libuše věštila hvězdnou slávu města Prahy. Odedávna byl celý ostrov důležitým místem pro obyvatelstvo po obou stranách řeky, protože mezi ním a dnešním bubenským nábřežím byl jediný brod v dolejším toku Vltavy. Jen tudy vedla jediná a známá cesta od Vyšehradu a Starého Města do severních Čech.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Pražské ostrovy
Názory k článku: celkem 9 (poslední 7.1.2009 21:01)
5.12.2008

Fotosoutěž: Známe výherce pátého kola

Základní část druhého ročníku fotosoutěže Domov objektivem cestovatelů právě skončila. Přinášíme vám výsledky posledního, pátého kola a tím i poslední várku postupující do finále.

5.12.2008

Lisabonské MHD

Jednou z lisabonských atrakcí jsou tzv. elevadores (v překladu výtahy). Jedná se o lanovky, které jsou umístěné v nejprudších kopcích města. Samotný Lisabon není žádná placka, a tak ani mé chození nebyla nevinná procházka, ale často pěkná túra s výšlapy do kopečků a kopců. Pro místní obyvatelstvo tu existují tyto lanovky (některé jezdí trať dlouhou pouze 200 m) k ulehčení každodenního života.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Lisboa – a boa vida!
Názory k článku: zatím žádné
4.12.2008

Expediční fond: nové kolo!

Chystáte dobrodružnou či sportovní expedici? Máte vědecký či charitativní projekt v odlehlém koutě světa? Pošlete ho Expedičnímu fondu. Na dobré projekty je připraveno 300 000 Kč.

Rubrika: Zprávy
Seriál: Expediční fond
Názory k článku: zatím žádné
3.12.2008

Kouzelný vánoční čas v České republice

Rozzářené ulice a náměstí, shon vánočních trhů a všudypřítomné koledy přesvědčí i zaryté odpůrce svátků, že Vánoce v České republice patří k nejkrásnějším obdobím v roce. Staré tradice si připomínají nejen muzea a skanzeny, ale i lidé ve svých domovech. Podívat se na betlém nebo vyslechnout adventní koncert v kostele, na zámku či na náměstí patří k jedněm z nich…

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
3.12.2008

Další příspěvky: « 95 / 189 »nejnovější 1 ··· 47 ··· 93 94 [95] 96 97 ··· 142 ··· 189


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist