nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Další příspěvky: « 94 / 182 »nejnovější 1 ··· 47 ··· 92 93 [94] 95 96 ··· 138 ··· 182


Yucatán

Mexický poloostrov Yucatán najdeme turistický ráj, ať už se zajímáme o bělostné pláže Cancunu nebo mayské památky. Zatímco líný turista si vybere hotel a dovolenou tráví na pláži, cestovatel se vydá do mexického vnitrozemí.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 2 (poslední 5.2.2015 13:39)
24.9.2008

Sponzorované odkazy:


Idylické Lucembursko

Romantické hrady a malebná městečka, krásné hory i skalní útvary, zelené louky, husté lesy, čistý vzduch a pohodoví lidé, kteří působí dojmem, že nikam nespěchají. Takovýto obraz skýtá Lucembursko pro turisty a tato idyla rychle pronikla i do nás

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
23.9.2008

Poetický zámek Duchcov, pozdní domov Giacoma Casanovy

Město Duchcov najdeme v Severních Čechách na úpatí Krušných hor. Leží v okrese Teplice a je od nich vzdáleno 8 km. První písemná zpráva pochází z roku 1207. Zámek se do širšího povědomí dostal mimo jiné i proto, že tu jako správce knihovny pracoval Benátčan Giacomo Casanova. Byla to spíše úloha čestná, ale finančně odměňovaná. V zámku je dosud k vidění křeslo, ve kterém umělec života a lásky zesnul.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 23.9.2008 08:51)
22.9.2008

Fotosoutěž: Jsme za polovinou!

V naší velké fotosoutěži jsme se dostali do čtvrtého měsíce z pěti! Máte tedy několik posledních dní k tomu, abyste poslali své fotografie do probíhajícího zářijového kola. Upozorňujeme, že říjnové kolo je posledním v základní části fotosoutěže.

19.9.2008

Hrad Grabštejn

Budete-li mít někdy cestu do okolí Liberce, nebo ještě lépe Hrádku nad Nisou, nenechte si ujít jednu z velmi zajímavých památek, která zde ukryta v hlubokých lesích, stojí již téměř osm století. Hrad Grabštejn. Hrad s bohatou historií byl po druhé světové válce zkonfiskován a od roku 1953 zde sídlila vojenská posádka. Po roce 1989 jeho rekonstrukci kromě státu pomohly i občanské iniciativy a o jeho další zvelebení bojují místní nadšenci bezmála dvacet let.

19.9.2008

Na Korsiku na kole

Korsika je francouzský ostrov, který láká mnoho turistů krásnými plážemi s horami na pozadí, kam se vydávají milovníci přírody a výšek. Málokoho by ale napadlo, že si na Korsice najde své i cyklista. Máte tady vždy dvě možnosti. Jet podél pobřeží nebo do vnitrozemí. Cesta podél pobřeží je méně náročná, ale znepříjemňuje ji ubíjející slunce, kterému je sportovec téměř nepřetržitě vystaven. Na výletě do vnitrozemí zas často čeká velké převýšení, které je ale kryté stínem a zásobou vody z pramenů.

18.9.2008

Pohostinné Filipíny

Po několikaletém hecování vlastní sekretářkou, která těžce nesla, že jsem se při mém cestování po světě ještě nezastavil na Filipínách, přišla řada i na tuhle mimořádně zajímavou oblast světa.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 7 (poslední 5.2.2015 13:44)
16.9.2008

Na embéčku u českých kolotočářů v Rusku

V pondělí prvního září vyrazili Martin Beťko s Michalem Vičarem z Horního náměstí v Olomouci se svým embéčkem Jůlinkou na cestu kolem světa. Od té doby projeli šťastně Polskem, Estonskem až do Ruska. Projeli Petěrburkem, navštívili Moskvu a pokračují dál. V Nižném Novgorodu opravili karburátor zanesený nekvalitním ruským benzínem a zakotvili u českých kolotočářů. Přinášíme vám autentické úryvky z cestovního deníku tak, jak nám přišly do redakční pošty.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Na embéčku kolem světa
Názory k článku: zatím žádné
16.9.2008

Zákupy, cíl jednodenního výletu

O osídlení místa, kde jsou dnešní Zákupy jsou první zprávy už ze 14. století. V okolí dnešního kostela bývala německá obec a v okolí dnešního zámku česká obec. Časem splynuly obě dvě a staly se městem. Česky se nazývalo Zákupy a německy Reichstadt. Tehdy patřily rytířskému roku Pancířů ze Smojna. Na místě dnešního zámku stával už koncem 14. století na skále hrad.

Když r. 1848 odstoupil císař Ferdinand V., vládl v letech 1835 až 1848, zvolil si Zákupy (spolu s Ploskovicemi) za své letní sídlo. Měl epilepsii, na kterou tehdy neznali lék a obávali se jí. Lékaři doporučovali jen klid a neměnnost.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 19.9.2008 21:51)
15.9.2008

Víno chutná nejlépe s přáteli

Povzneste sklenici proti světlu a pozorujte, jak v ní víno jiskří. Lehce si přivoňte a dopřejte si doušek. Jak vám chutná? Ne, nikdy asi nerozeznáte tolik nuancí jako zkušený sommeliér. To ale není při ochutnávce vína to nejdůležitější. O víně a nad vínem se má mluvit, nejlépe s lidmi, se kterými je vám dobře. V přátelské atmosféře také probíhají slavnosti vína.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
12.9.2008

Další příspěvky: « 94 / 182 »nejnovější 1 ··· 47 ··· 92 93 [94] 95 96 ··· 138 ··· 182


Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist