nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Další příspěvky: « 91 / 178 »nejnovější 1 ··· 45 ··· 89 90 [91] 92 93 ··· 134 ··· 178


Jablonné v Podještědí – dominikánský klášter a bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy

Kdysi dávno, v dobách zahalených závojem ranného středověku, vedla již ve dvanáctém století severními Čechami jedna z důležitých obchodních cest. Po celé její délce vznikala rušná a rozlehlá sídliště, která se mnohdy stávala centrem tehdejšího duchovního i obchodního života. Jedním z takových míst bylo i Jablonné v Podještědí.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Hrady a církevní památky severních Čech
Názory k článku: celkem 1 (poslední 12.9.2008 11:36)
12.9.2008

Sponzorované odkazy:


Mezinárodní festival outdoorových filmů proběhne letos již pošesté

Mezinárodní festival outdoorových filmů – soutěžní putovní přehlídka dobrodružství, adrenalinu, extrémů a cestopisů se v letošním ročníku rozběhne do 24 míst České republiky. od 10. října bude k vidění více než stovka filmů.

Festival letos diváci mohou zhlédnout na 24 místech České republiky od 10.října 2008, kdy bude festival slavnostně zahájen za přítomnosti filmařů soutěžících filmů a významných osobností, podílejících se na festivalu v ostravském kině Vesmír. Dále bude putovat postupně do dalších měst a bude ukončen slavnostním předáním cen autorům těch nejlepších filmů v pražském kině Atlas dne 6. prosince.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
11.9.2008

St. Martin – ostrov dvou zemí

St. Martin rozhodně není nějakou oázou klidu v Karibiku. Holanská strana je klasickým příkladem masové turistiky se všemi výhodami a nevýhodami, od módních butiků, kasín, a diskoték. K tomu přidáme nějakou tu palmu, hrstku pláží a slavnou Orient Beach, kde se procházejí naháči a kam se sjíždí pohoršovat kypré Američanky z výletních lodí, a máme Sint Maarten.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Perly Karibiku
Názory k článku: celkem 1 (poslední 6.9.2010 12:01)
10.9.2008

Kilimanjaro - pohled z pětitisícovky

Výstup na nejvyšší horu černé Afriky se pro každého turistu zaručeně stane nezapomenutelným a jedinečným zážitkem. Důležité je, že na vrchol Kilimanjara – Kibo (5 895 m) lze vystoupit bez jakýchkoli horolezeckých zkušeností, jedná se „pouze“ o vysokohorský trek, který navíc vede čarokrásnou přírodou v pěti vegetačních pásmech – pralesem, vřesovištěm, alpskou a sopečnou krajinou, ledem. Po pětidenní trase Marangu tedy dobyla Kilimanjaro i naše dvoučlenná skupina. Kilimanjaro, hakuna matata – Kilimanjaro, žádný problém!

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
9.9.2008

Krajem paní Zdislavy z Lemberka

Zdislavina studánka, Bredovský letohrádek a zahrada, Vodárenská věž a kostelík Blahoslavené Zdislavy, zámek Lemberk a expozice současného sklářství. To je stručný výčet toho, co můžete vidět v kraji paní Zdislavy z Lemberka, nejnovější světice českého národa. Tady prý pomocí vody uzdravovala nemocné a léčila chudé z celého zdejšího kraje.

8.9.2008

Pražské zahrady, dovětek - moje Praha

Během více než roku jsme prošli mnoha pražskými zahradami a parky, jejich historií i současností. O Praze a jejích památkách nejen o zeleni, která dělá Prahu Prahou by se dalo psát velmi a velmi dlouho. Seriál by mohl mít klidně dílů jednou tolik. Ale všeho do polosyta, je staré známé pořekadlo. Je alespoň volný prostor pro vás samotné, projít se pražskými uličkami a pražskou zelení a najít si to své místečko srdci nejbližší a svůj zelený koutek, kde se dá spočinout a jen tak dlouze sedět a rozjímat.

Prošli jsme se spolu již mnoha stoletími Prahy, nejen jejími zahradami, ale i jejich historií i současností. Pro mnohé Praha vzdálená stala se tak Prahou blízkou, romantickou a měnící se s časem. Snažila jsem se ukázat stavební i kulturní minulost míst, najít bohatství pražských zákoutí, jejich netušené detaily stejně tak jako dané architektonické základy odvíjející se od zpracování každé jednotlivé lokality v kontextu s dobou, ve které zahrada či park původně vznikaly. Pokoušela jsem se nalézt vývojovou kontinuitu života Prahy jako takové. Město je živý organismus, rostoucí a měnící se s věkem svých více jak tisíc let.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Kouzlo pražských zahrad
Názory k článku: celkem 33 (poslední 2.3.2009 13:17)
5.9.2008

Fotosoutěž: známe výherce druhého kola!

Tak a je to tady. Druhé kolo bylo ohodnoceno a vyhodnoceno. Podívejte se na nejúspěšnější fotografie. Konkurence ve druhém kole byla tuhá a na velkou spoustu kvalitních fotografií se bohužel nedostalo.

4.9.2008

Francouzský motýl Karibiku

Karibský ostrov Guadeloupe je často označován za srdce Malých Antil, těmi s větším básnickým nadáním potom motýlem Karibiku. Pravdou je, že ostrov z letadla motýla připomíná.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Perly Karibiku
Názory k článku: zatím žádné
3.9.2008

Embéčko vyrazilo na cestu kolem světa

Je třináct hodin a sedm minut, pondělí prvního září a Martin Beťko s Michalem Vičarem startují na Horním náměstí v Olomouci svoje embéčko Jůlinku. Všechny tři čeká nejdelší cesta v jejich dosavadním životě. Projedou ruskou Sibiří, v Soulu se nalodí na trajekt a pak profrčí Severní a Jižní Ameriku, aby se přes Portugalsko a další Evropské státy vrátili za půl roku zpátky domů.

Rubrika: Zprávy
Seriál: Na embéčku kolem světa
Názory k článku: zatím žádné
2.9.2008

Madeira – země větru III.

Naše rozhodnutí vrátit se místo k bivaku do hlavního města nese v sobě i nějakou tu výhodu. Moc jsme se chtěli podívat na východní pobřeží, protože se morfologicky výrazně liší od krajiny ve středu Madeiry. Kdybychom bivakovali, museli bychom si pronajmout auto, abychom vše stihli. Přítel by musel řídit a tyto serpentiny jsou snad noční můrou každého řidiče. Ještě že tu mají ty autobusy.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Madeira – země větru
Názory k článku: zatím žádné
2.9.2008

Další příspěvky: « 91 / 178 »nejnovější 1 ··· 45 ··· 89 90 [91] 92 93 ··· 134 ··· 178


Kréta Korfu Kos Lefkada Mykonos Rhodos Santorini Karpathos
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist