Další příspěvky: « 139 / 185 » — nejnovější 1 ··· 69 ··· 137 138 [139] 140 141 ··· 162 ··· 185
Festival Brno – město uprostřed Evropy, známý zejména mezinárodní přehlídkou ohňostrojů Ignis Brunensis slaví letos desáté narozeniny. Některé z doprovodných akcí budou probíhat nejen v historickém centru Brna a na brněnské přehradě, ale takřka v celém Jihomoravském kraji.
Sponzorované odkazy:
Najdete zde sochy králů, bojovníků i zbrojnošů, nespočetné množství trpaslíků. Hlavně ale sochy svatých a patronů. Svojí monumentálností Vám vyrazí dech rozlehlý sál, kaple svaté Kingy, jehož dominantou je oltář, kříž s Ježíšem a po stěnách obrazy a plastiky i reliéfy. Vše je vytvořeno ze soli.
Ke startu hry zvolili letos organizátoři jedno z oblíbených brněnských vyhlídkových míst, prostor okolo altánu pod Špilberskými děly. Hru pak odstartovali stylově, vystřelením papírků s úvodními instrukcemi nad hlavy hráčů.
Železniční tunely. Každý z nás se s nimi setkal a na každého nějak zapůsobily. Vzpomínky většiny z nás jsou spojeny s dětstvím, s nedělními výlety, se starými kodrcajícími vagóny, dýmem parních lokomotiv a létajícími jiskrami v hluboké tmě. Tunely se tehdy jevily delší než jsou dnes, oddělovaly prostor a krajinu před tunelem s očekáváním něčeho nového – tam daleko – na konci tunelu…
„Na noc docházíme k vyschlému jezeru těsně pod jezerem Duchů. Na ostrově na řece stavíme stan a vaříme. Bramborovou kaši s chilli. Pro efekt dáváme hodně vody, tak vypadá, že je toho víc.“
Další vyprávění Přípluva z Altaje. Pozor, v tomto článku se můžou vyskytovat neslušná slova
Rádi fotografujete, nejen na svých cestách, ale i na toulkách po České republice? Právě pro Vás jsme připravili fotosoutěž „Domov objektivem cestovatelů“. Kromě radosti ze hry, vítězství a atraktivních cen se můžete účastí v soutěži zviditenit.
Blois – padesátitisícové obchodní středisko na středním toku Loiry si dodnes uchovalo zvláštní magickou atmosféru, z níž dýchá jeho královská minulost. Ve středověku hrálo často významnou úlohu, nejprve jako sídlo orleánských vévodů, od 16. století pak jako královské sídlo.
Uplynulo 140 roků od doby, kdy J. Wankel poprvé objevil v roce 1867 v „Jižní odbočce“ vůbec první lidské pleistocénní sídliště. Rekonstrukce pohřebiště ze starší doby železné připravená pro veřejnost v roce 2007 v Předsíni Býčí skály je co možná nejvěrnější projekce Wanklova publikovaného plánu v tomto prostoru.
… Sama abeceda – glagoljička azbuka – má celkem 33 písmen. Podle projektu budou postupně všechna tato písmena hlaholské abecedy instalována v kamenné podobě na cestě mezi městem Baška a opatstvím sv. Lucie v Jurandvoru, cesta má nyní pracovní název Bašská hlaholská stezka…
S trochou nadsázky lze říci, že historie Mladějovské úzkokolejné železnice se začala psát již v třetihorách. Co na této unikátní technické památce uvidí návštěvník dnes? Dráhu o délce 10,5 km a rozchodu kolejí 600mm, která začíná v bývalém závodě Moravských šamotových a lupkových závodů a končí u bývalých dolů na Hřebči.
Další příspěvky: « 139 / 185 » — nejnovější 1 ··· 69 ··· 137 138 [139] 140 141 ··· 162 ··· 185