nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Další příspěvky: « 165 / 188 »nejnovější 1 ··· 82 ··· 163 164 [165] 166 167 ··· 176 ··· 188


Pobaltí na kolech 8

Předposlední díl našeho cyklistického cestování, putování a bloudění po pobaltských státech.

Větrné mlýny, stíhací jízda na 30km, tajné vojenské letiště a nádraží vopuštěný jako z písniček Wabiho Daňka.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pobaltí 99 (KBK)
Názory k článku: zatím žádné
16.2.2006

Sponzorované odkazy:


Odlesky II

Slunný den a mrazivý vítr mne provázely po břehu řeky. Bylo ještě málo mrazivých nocí, které by strhly listí ze stromů. Jen ty nejcitlivější jsou již holé a kreslí své kontury kmenů a větví, jak ostré perokresby, na modré, bezmračné nebe. Některé olše jsou ještě zelené, jiné nažloutlé, ale listí je již povadlé, dech prvých nočních mrazíků je pomačkal a zviklal jejich sepětí s větvemi tak, že závany větru s nimi zalomcují, ty slabší odtrhnou a vanou je pod nohy putujícího, či padají na pomalu tekoucí hladinu řeky.

Rubrika: Nevážně vážně
Seriál: Dopisy příteli
Názory k článku: zatím žádné
13.2.2006

Výhodné ceny letenek v únoru

Letecké společnosti nabízejí nyní pod záminkou Valentýna a oslavy jara slevy na letenky. Pokud se chystáte někam vyletět, využijte tuto možnost a zarezervujte si letenky v nejbližších dnech.
Společnost SAS Scandinavian Airlines vás zve až do konce dubna na levný výlet do Skandinávie.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
13.2.2006

Belgie a Velká Británie I

V první části cestopisného seriálu se dočtete o cestě autobusem přes Německo do Belgie o níž se také dozvíte mnoho zajímavých informací. Než se s autory nalodíte na trajekt absolvujete procházku, během níž navštívíte památky bývalého přístavního města Bruggy. Příjemnou četbu přeje redakce...

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Belgie a Velká Británie
Názory k článku: celkem 1 (poslední 7.6.2006 19:12)
13.2.2006

Pobaltí na kolech: Dosáhli jsme Talinn

Tak jsme se probudili. Svítilo sluníčko a foukal vichr. Začal jsem vařit polévku - hrachovku a dal do ní tři vejce, co jsme získali večer. Po jídle jsme se začali balit. Stan umí dělat kotrmelce. Udělal jich pět a pak mu to Damon zatrhl.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pobaltí 99 (KBK)
Názory k článku: zatím žádné
9.2.2006

Odlesky

Pro dnešní putování nepotřebujeme, můj milý příteli, bezmračné nebe ani sluneční jas. Naopak je vítaný pošmourný den, kdy slunce sice zazáří, ale nezahřeje a častěji zmizí za mraky. Je to čas žloutnoucího listí, padajícího na zem a na vodní hladiny. Zvu Tě, můj milý příteli, na toulku v této roční době. Chtěl bych Ti nechat nahlédnout do podivuhodné říše odlesků, která žije tiše a téměř nepozorovaně vedle nás.

Rubrika: Nevážně vážně
Seriál: Dopisy příteli
Názory k článku: celkem 2 (poslední 8.2.2006 08:19)
6.2.2006

Zimní dobrodružství v Česko-saském Švýcarsku

25. prosince jsem se sešel v Pardubicích s kamarádem, aby jsme svátky klidu, míru, pohody a tradic oslavili naprosto netradičně. Místo užívání si pohodlí domova, cukroví a čokolády a televizních pohádek jsme si sbalili batohy, teplý oblečení, pár polívek a paštik, stan a už jsme se vezli směrem do České kamenice. Bylo už celkem pozdě, když jsme po modré vyrazili směrem na Mezní louku. Co nás vcelku překvapilo bylo, jak špatně se jde po turistických značkách po tmě. Ztratili jsme se asi po třech kilometrech (prvních 2,5 vedlo po silnici). Hledat turistickou značku by bylo asi jako hledat turistickou značku v kupce noci, tak jsme se uložili ke spánku, aby jsme ověřili (zdaleka ne naposledy) heslo: ráno moudřejší večera.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 1 (poslední 22.7.2006 07:20)
5.2.2006

Poselství minulosti

Milí příteli, již delší dobu mne trápí myšlenka, přicházející jakoby z jiného světa. Jakési poselství, vybízející mne oživit na okamžik ty, kteří nás již opustily. Snad je to způsobeno i tím, že mám stále před očima černou, kovovou skřínku, které se někteří oni dávní před léty dotýkali a cosi z nich na oné skřínce ulpělo. Snad proto, že byla darována z lásky a ještě z ní toto poselství nevyprchalo.

2.2.2006

Pobaltí na kolech: konečně Estonsko!

Asi od šesti hodin vyřvával nějaký kohout, proč to netuším. Domnívám se, že byl špatně nařízený, nebo se předbíhal. V sedm jsem to vzdal a vylezl jsem ze spacáku. To zvíře bylo podlé hanba mluvit, jen co zjistil, že jsme venku, tvářil se jakoby nic.

Dnes i s naučnou vložkou!

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pobaltí 99 (KBK)
Názory k článku: zatím žádné
30.1.2006

Květy stromu ašokóvého

Opět se, můj milý příteli, vracím k bengálskému básníkovi Rabíndranáth Tagoremu. Byl pro mne před šedesáti léty velkým, literárním objevem. Ne jako významný spisovatel. Upoutala mne jeho milostná poezie, ve které jsem hledal odlesk vlastních pocitů, nálad, tužeb, vyjádření skrytých myšlenek, které jsem sám neuměl formulovat.

Rubrika: Nevážně vážně
Seriál: Dopisy příteli
Názory k článku: zatím žádné
23.1.2006

Další příspěvky: « 165 / 188 »nejnovější 1 ··· 82 ··· 163 164 [165] 166 167 ··· 176 ··· 188


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist