nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Další příspěvky: « 8 / 185 »nejnovější 1 ··· 4 ··· 6 7 [8] 9 10 ··· 96 ··· 185


Tři nejoblíbenější dovolenkové destinace Čechů. Na prvním místě je stále Chorvatsko

Chorvatsko u Čechů stále vede. Vydat se na dovolenou v letních měsících právě do Chorvatska se každoročně rozhodne statisíce našinců. Proč je země, kterou omývají břehy Jadranského moře, tolik oblíbená? A jaké další dovolenkové destinace jsou jí v závěsu?
8.1.2018

Sponzorované odkazy:


Poznejte malebné město v Thajsku, poznejte Chiang Mai

V roce 1296 přesunul král Mangrai hlavní město svého království s poetickým názvem „Království milionu rýžových polí“ do města Chiang Mai („Nové město“) nově zbudovaného na troskách starého sídla Wiang Nopburi. Dnes toto město v severním Thajsku těží ze své bohaté historie a láká tisíce návštěvníků z celého světa, kteří chtějí na vlastní oči poznat, proč bylo Chiang Mai v roce 2014 zvoleno známým cestovatelským portálem Tripadvisor jednou z 25 nejzajímavějších destinací na světě. Bude tento článek inspirací i pro vaši cestu do exotiky?
19.12.2017

Průvodce světem levných letenek: jak, kde a kdy nakupovat?

Otázka, na kterou hledá odpověď snad každý zapálený cestovatel. Jak a kde hledat letenky, které by nevysály všechny úspory a peněženka by po jejich koupi nezaplakala? Ačkoli se to může zdát jako prakticky neřešitelný problém, máme odpověď - a co víc, rozhodli jsme se o ni s vámi podělit. Prozradíme vám několik kroků, které si rychle osvojí i největší hledač letenek-začátečník a které vám otevřou dveře do ráje levných výletů. Jste připravení?
18.12.2017

V rodinném penzionu splní každé vaše přání

Když budete chtít vyrazit na dovolenou po Čechách, samozřejmě budete řešit jak a kde se ubytovat. Záleží samozřejmě na vás, jak velký komfort potřebujete. Výborným řešením jsou penziony. Je totiž naprosto zbytečné ubytovávat se v drahých hotelích, které sice nabízí veškerý luxus, ale jde o neosobní mašinérii, v níž se ztratíte a nebudete z ní mít žádné osobnější zážitky.
8.12.2017

STAROVĚKÁ VERGINA

Štít a brnění makedonského krále Filipa II, otce Alexandra Velikého, jeho koruna v podobě zlatého věnce s 313 dobovými listy, jeho osobní předměty ze slonové kosti i zlatá pohřební truhlice s motivem slunce na víku, v níž  byl uložen popel mrtvého krále si můžete prohlédnout v úžasném muzeu, které se nachází asi 12 km od města Vergina v oblasti Imathia, 70 kilometrů jihozápadně od Thessaloniki. Muzeum můžete navštívit během pobytu v Nei Pori, popřípadě během dovolené v některém z dalších letovisek na Olympské riviéře. Impozantní muzeum bylo otevřeno roce 1993. Využívá nejmodernější technologie tak, aby byly zajištěny ideální podmínky pro ochránění vzácných exponátů. Hrobky makedonských králů v podstatě zůstaly na stejném místě, kde byly odkryty. Okolo nich byla vybudována podzemní budova, která vypadá jako hliněné mohyla. Kromě vlastních hrobek, je tu otevřená plocha 1000 m², kde jsou vystaveny vzácné nálezy, chráněné elektronickými systémy nejen před možnou krádeží, ale i pro zachování stálé teploty a vlhkosti.
8.12.2017

Říkají NE organizovaným zájezdům a vyrážejí na vlastní pěst. Jak cestuje dnešní mládež?

Zatímco dříve bylo cestování výsadou pár vyvolených, kteří si to mohli dovolit, v dnešní době může do světa díky levným letenkám prakticky každý. Mezi studenty a mladými lidmi jde o nesmírně oblíbený způsob, jak poznat nejen cizí kulturu, ochutnat jiné jídlo nebo prostě “na chvíli vypnout”, ale také o cestu, jak poznat sám sebe. A to za pár stovek a s příručním zavazadlem! Jaké destinace jsou mezi dvacátníky oblíbené a jakým způsobem cestují?
30.11.2017

Digana – kouzelné městečko na Srí Lance

Srí Lanka – země, která donedávna nesla jméno ostrova Cejlon, na kterém se rozkládá, a která každoročně láká návštěvníky z celého světa, kteří touží pokochat se její nádhernou přírodou a poznat bohatou historii i kulturu tohoto exotického koutu naší planety. Mnoho cestovatelů míří do oblasti zvané „Kulturní trojúhelník“, kde bývala sídla králů a kde je díky tomu koncentrace starobylých monumentů, chrámů i paláců opravdu vysoká. Jedním z měst, které tuto oblast pomyslně ohraničují je i Kandy. A v jeho blízkosti, necelých 15 km od něj, pak leží i malé městečko Digana, jehož návštěvu vám rozhodně doporučujeme zařadit do itineráře vaší dovolené v exotice!
27.11.2017

Ideální tip na českou rodinnou dovolenou? Jeďte do jižních Čech nebo na Šumavu

Hodně lidí v posledních letech tráví dovolenou v České republice. Lidé už tolik neprahnou po zahraničních cestách a exotice za každou cenu a naopak se s radostí vracejí zpátky do Čech. Hledají krásy své vlasti a nadšeně obdivují, kolik jich ve skutečnosti je. Proto si říkají: „Zůstaneme i napřesrok u nás v Čechách, vždyť to přece stojí za to.“ A rozhodně mají pravdu. I vy se nebudete nudit, pokud vyrazíte na dovolenou po Čechách. Jaká místa byste si neměli nechat ujít?
21.11.2017

Nenávidíte velké hotelové komplexy? Jeďte na dovolenou do menšího penzionu

Párkrát už jste strávili pár dní nebo dokonce celou dovolenou v nějakém větším hotelu a nijak vás to nenadchlo. Jistě, měli jste sice takový komfort, o jakém se vám téměř ani nezdálo, jenomže to je tak asi všechno. Výborně se o vás starali, jenže tak nějak vám tu chybělo obyčejné lidské teplo. Možná je proto na čase vyměnit velké hotely za o poznání přátelštější prostředí menších penzionů.
13.11.2017

6 důvodů, proč strávit dovolenou v Čechách

Rok co rok se budíte ze spaní, když máte přemýšlet o zahraniční dovolené? Děsíte se toho, že se nedomluvíte, že se vám něco stane na lyžích, na horském kole, že prostě nic neproběhne podle vašich představ? Vyrážíte ven vlastně jenom proto, že vás k tomu rodina dotlačila, protože vy sami byste raději vzali za vděk nějakou hezkou tuzemskou destinací? Možná je na čase rodině ukázat, že i u nás v Čechách máme krásná místa.
6.11.2017

Další příspěvky: « 8 / 185 »nejnovější 1 ··· 4 ··· 6 7 [8] 9 10 ··· 96 ··· 185


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist