nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Další příspěvky: « 72 / 188 »nejnovější 1 ··· 36 ··· 70 71 [72] 73 74 ··· 130 ··· 188


Orlí Hnízdo pod alpskými štíty

Na světě je jen málo takto rozporuplných míst. Jsme na místě, které vás v jeden okamžik uchvátí neuvěřitelně krásnými výhledy na horské masívy, a zároveň dokáže Vaše srdce sevřít lítostí, vzpomeneme-li na to, pro koho bylo zdejší pyšné sídlo zbudováno.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
27.11.2009

Sponzorované odkazy:


Výstup na Mt. Kenya aneb Jak se kluci z města vydali na hory

Posledních několik měsíců, co pracujeme v Nairobi, se nám sportovní aktivity vyhýbaly, takže jsme bohužel postrádali jakoukoliv fyzičku, přesto jsme se rozhodli zdolat posvátnou horu kmene Kikuyu – Mount Kenya. V Nairobi jsme koupili mapu národního parku Mt. Kenya, přečetli několik rad z průvodců, nabalili krosny a přichystali se zážitky možné i nemožné.

27.11.2009

Přes hory a doly do Železné rudy

Rádi bychom Vás pozvali na cestu krátkou, ale o to zajímavější. Na cestu šumavským krajem do samotného srdce krásné Šumavy. Když dýchavičný motoráček opustí klatovské nádraží, obklopuje trať ještě stále rovinatý kraj a jen na obzoru o sobě dává vědět Šumava. Teprve, když kola motoráčku ustanou v pravidelném rytmu a zastaví se na nádraží v Nýrsku, dýchne na nás ta pravá Šumava.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
25.11.2009

Kuk (kook) v El Salvadoru

Znáte běžný surfařský slang? Znamená to, že umíte surfovat nebo jste jen další suchožralok?

23.11.2009

Ostrovy Tonžského království

Na Euě se kromě chození v přírodě dá zorganizovat vyjížďka lodí za velrybami, kterých v době naší návštěvy prý kolem ostrůvku mohlo plavat zhruba šest. Avšak vyjížďka za velrybami je pro místní výhodný business a vyjde poměrně draho, zvláště když vám nikdo nezaručí, že velryby uvidíte. Eua je také vhodným místem pro potápění. A pokud se vám nechce utrácet ani za to, stačí si nasadit plavecké brýle, pořádně se nadechnout a prozkoumat dno moře přímo na pláži na úplném jihu ostrova.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Tonga - neobjevený turistický ráj
Názory k článku: celkem 1 (poslední 28.12.2009 14:10)
23.11.2009

Autokurem po Guatemale

Nahrazují někde v MHD piktogramy „Uvolněte, prosím, místo starším spoluobčanům“ obrázkem navádějícím k „Uvolněte, prosím, místo mladším slepicím“? Chyťte si svého autokura!

19.11.2009

Pýcha Čechů, ráj golfistů - Karlštejn

Nedaleko od Prahy, v dostupné blízkosti mnoha dalších památek a zajímavostí – “…bleskly mi věže karlštejnské…,“ jak se praví ve Vrchlického muzikálové komedii. Film Noc na Karlštejně, který všichni dobře známe, se tu vybaví asi každému. Ze všech zdí a z každého koutu se tu na své návštěvníky dívá česká historie.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
19.11.2009

Biokovo – ráj na zemi

Každý rok míří do Chorvatska trávit letní dovolenou obrovský počet Čechů. Ani já nedokážu odolat a vyrážím k Jadranu na Makarskou riviéru. Povalování na pláži a vystavování těla slunečním paprskům musím ale pokaždé doplnit akčnějším programem. A tak se čtvrtý den pobytu v Podgoře rozhodnu vypravit na výlet do hor.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
18.11.2009

Po šumavských osadách Vchynicko-tetovského plavebního kanálu

Dnes se sem nešplháme za dalekými výhledy na okolní kopce, ani se nechceme podívat na údolí Vydry pěkně z nadhledu. Žene nás sem touha poznat okolí plavebního kanálu a místa, kde žili a dnes už většinou nežijí lidé. První místem k zastavení je bývalá osada, která vlastně dala jméno nedalekému plavebnímu kanálu.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
17.11.2009

Toulky po tichomořském ostrově Eua

Dorazili jsme do Nuku’alofy – hlavního města Tonžského království. V úterý a v pátek jezdí trajekt na sousední ostrov Eua. Cesta trvá zhruba 2,5 hodiny a lístek vyjde na 25 $T za jednu cestu. Byli jsme téměř jediní turisté na palubě a v domnění, že si uděláme příjemné odpoledne na moři, jsme si těsně před vyplutím všichni koupili kokos. To jsme ale ještě nevěděli, jaké zlo tím svému tělu působíme.

16.11.2009

Další příspěvky: « 72 / 188 »nejnovější 1 ··· 36 ··· 70 71 [72] 73 74 ··· 130 ··· 188


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist