nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Cestakolem světa v autě, které pohání solární články - zprávička

Švýcarský dobrodruh Louis Palmer ve čtrvtek (18. 12. 2008 11:30) dokončil cestu kolem světa, kterou podnikl ve svém elektromobilu poháněném sluneční energií. Za 17 měsíců, jak dlouho cesta trvala, nespotřeboval ani kapku benzinu, a jeho mise tak splnila svůj účel – propagaci technologií, jež chrání životní prostředí.

Šestatřicetiletý vynálezce se vydal na cestu 3. července 2007 a za rok a půl urazil na všech obydlených světadílech 53 451 kilometrů. V rámci propagace solárního pohonu přibíral do svého „taxíku“ různé pasažéry, podle jeho odhadu jich bylo asi 1000.

Palmerův dvoumístný tříkolový „taxík“ je poháněn elektřinou přímo vyráběnou solárními články umístěnými na přívěsu, který táhne za sebou. Jako svůj příští cíl Palmer vyhlásil uskutečnění cesty kolem světa za 80 dní.

Podrobnosti o celém projektu a průběhu cesty včetně cestovního deníku najdete na stránkách Solartaxi (anglicky)

Zdroj: Novinky.cz

Předchozí zprávička: Vánoční program nabízejí i zoologické zahrady « (18.12.2008 16:05)
Další zprávička: Vánoční a silvestrovské splutí řek » (20.12.2008 12:40)

18.12.2008 20:08

Sponzorované odkazy:

Názory k zprávičce

K zprávičce zatím nejsou žádné názory.

Nekuřácké restaurace
Cavex klub - specializovaná prodejna jeskyňářského vybavení Cestomaniak - cestovatelé online
Cestovní průvodce
Blizky Vychod
Další odkazy
outdoor

Specializujeme se pouze na outdoorové vybavení. Snažíme se držet maximum zboží skladem! Batohy, stany, spacáky, karimatky, nepromokavé bundy a další vybavení.

scout outdoor
Cestovatel.cz on Facebook

ULTRA2

ULTRA2

Maximálně výkonná vložka do bot.

90 Kč - detaily »

Sponzorované odkazy: Dovolená · Lipno · Ubytování Lipno · Biolampa, alkohol tester, masážní přístroje · nejkrásnější fotky z Čech ·
Teambuilding · Chorvatsko · Honza sport · Pronájem bytu Praha · Dovolená Itálie · Lipno ubytování · Bond, James Bond
TOPlist